Vince Dunn je predmetom záujmu, Blues uvažovali o jeho výmene už počas sezóny

Manažment St. Louis Blues nemôže po neúspechu v play-off dlho oddychovať. Čakajú ho plné ruky práce. Bez zmluvy na ďalšiu sezónu sú neobmedzení voľní hráči Jaden Schwartz, Mike Hoffman a Tyler Bozak, ako i obmedzení voľní hráči Zach Sanford, Ivan Barbašev, Robert Thomas či Jordan Kyrou.

K poslednému kvartetu pridajte aj meno Vince Dunn. 24-ročný obranca nie je predmetom špekulácií po prvý raz, o jeho možnej výmene už sa nahlas hovorilo počas minulej sezóny. Neprišla, Kanaďan dohral sezónu v St. Louis, no to neznamená, že tu nutne musí pokračovať.

Doba trvania jeho ročného kontraktu na 1 875 000 dolárov čoskoro uplynie. A, ako hovorí Elliotte Friedman, záujem o jeho služby neutícha. „Už počas roka Blues rozmýšľali o jeho výmene, chceli zaňho prvé kolo,“ povedal insider. „Moje zdroje hovoria, že sa okolo neho točia rokovania aj teraz, uvidíme, kam to až dospeje.“

Dunn dostal pred aktuálnou sezónou pre klub výhodný kontrakt, nemohol však ísť pred arbitrážny súd. V tomto roku je situácia iná. Kanadský bek sa v ročníku 2020/21 uviedol 20 (6+14) bodmi v 43 dueloch a hoci niektoré zápasy na začiatku sezóny presedel na tribúne a dlhodobo sa objavoval v prestupových špekuláciách, v bodovom priemere patril medzi najlepších obrancov a na ľade trávil v priemere 19 minút a 15 sekúnd.

Zdroj štatistík: Andy&Rono

Dunnov odchod by nebol ničím prekvapivým. Generálny manažér Doug Armstrong sa výmen nebojí, čo potvrdili napríklad výmeny Jake Allena, Kevina Shattenkirka, Paula Stastného či Robbyho Fabbriho. Ak bude cítiť, že zlepší mužstvo, Dunn sa pravdepodobne bude sťahovať.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.