Oh My Hockey|18. máj 2021 o 12:55

45 zákroků, je zpátky! Jordan Binnington se vrátil k formě z play-off 2019 a doslova čaroval. Jedná se o klišé, ale zde se prostě musí použít. Dlouho deptal útočníky Avalanche, nakonec se ale musel smířit s prohrou 1:4.

St. Louis bylo v prvních deseti minutách lepším týmem, vytvořilo si více šancí a mohlo jít do vedení. Nicméně své příležitosti nevyužilo a tak udeřilo Colorado. V 16. minutě využil druhou přesilovku v zápase Cale Makar.

Avalanche byli nadále aktivnější, dokud se nestalo něco neuvěřitelného. Po chybě ve středním pásmu se na Binningtona valili dva útočníci Colorada zcela sami. A ne jen tak ledajací, Nazem Kadri a Mikko Rantanen. Jak situace skončila? No, podívejte se sami.

Binnington dál držel naděje Blues, tento zákrok jeho tým povzbudil a o šest minut později vyrovnal Jordan Kyrou. Celý zápas chytal fantasticky, nevybral si žádný špatný moment, jenže ani 46 zákroků nestačilo. Rozhodla třetí třetina, ve které kapituloval dvakrát a třetí branku v této dvacetiminutovce vstřelil Nathan MacKinnon do prázdné branky.

Se zazněním závěrečné sirény se strhla šarvátka. Mnozí na Binningtona nadávají, že jel přes celé kluziště vyvolat potyčku s brankářem Avs Philippem Grubaureme zcela zbytečně. Ovšem kamera zpoza branky ukazuje jasně. Grubauer lehce sekl do Kylea Clifforda, ten si to nenechal líbit, a na to už reagoval na druhé straně kluziště Jordan Binningtona. Rozhodčí ale potenciální bitku nepřipustili.

Druhý zápas je na programu ze středy na čtvrtek ve 4:30 SEČ. I tato série nabízí skvělý hokej i atmosféru, máme se na co těšit.