Victor Mete aj Zach Sanford predĺžili zmluvy, vyhli sa arbitráži

Podobne ako Adin Hill, aj o kontrakte Victora Meteho mal pôvodne rozhodnúť arbitrážny súd. Ľady sa však pohli, Senators a obranca našli spoločnú reč. Rovnaká situácia panuje v St. Louis, vedenie klubu sa dohodlo so Zachom Sanfordom.

23-ročný Mete prišiel do Ottawy z Montrealu Canadiens, ktorí ho v apríli umiestnili na waiver listinu. Senators neváhali, obrancu si vzali a v ich drese ešte do konca ročníka stihol zaznamenať 14 štartov s prvým gólom aj asistenciou v drese Sens.

V hlavnom meste zostáva na jeden rok, počas ktorého si príde na 1,2 mil. dolárov. Podpísal jednocestný kontrakt, po jeho skončení teda bude znova obmedzene voľným hráčom (RFA).

„Victor bol v poslednom mesiaci minuloročnej sezóny naozaj pevnou súčasťou našej obrany. Je pohyblivý, vyrovnaný a defenzívne zodpovedný. Tešíme sa na jeho napredovanie v našej zostave v sezóne 2021/22,“ vyhlásil k podpisu generálny manažér Pierre Dorion.


Ročný kontrakt podpísal aj Zach Sanford, forvard St. Louis Blues. 26-ročný napriek bodovému prepadu dostal zvýšenie platu na 2 milióny dolárov. Počas trvania posledného kontraktu poberal 1,5 mil. ročne.

Sanford dostáva možnosť – podobne ako nedávno podpísaný Jordan Kyrou – predviesť sa pred ďalším predĺžením zmluvy. Z tohto dôvodu dostal kratší kontrakt. Hoci sú jeho prednosti skôr v defenzívnom poňatí hry, v sezóne 2019/20 nazbieral 30 bodov v 58 dueloch. V poslednej sezóne odohral 52 stretnutí, no zaknihoval iba 16 bodov.

Ak by sa mu najbližší ročník nepodaril a Blues by nechceli splniť jeho požiadavky, môže odísť na trh s voľnými hráčmi. Po prvýkrát v kariére bude neobmedzene voľným hráčom (UFA).

St. Louis Blues majú momentálne pod platovým stropom priestor 1,5 mil. dolárov. Posledným nepodpísaným hráčom zostal forvard Robert Thomas.


FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.