Vaněčkovo zranenie by mohlo byť vážnejšie, Capitals už povolali náhradu z AHL

Vítek Vaněček naskočil do série proti Bostonu Bruins ako štartujúci gólman. Iľja Samsonov nemohol chytať z dôvodov, o ktorých sme už písali, no Vaněček sa zranil pri prvom góle „medveďov“. Musel sa natiahnuť, čo sa mu stalo osudným a duel opustil.

Po jeho odchode vynikol Craig Anderson. Veterán pustil za svoj chrbát už len jednu strelu a mal významný podiel na prvej výhre Caps. Tím z hlavného mesta zdolal súpera 3:2 po predĺžení. Po zápase sa na svetlo sveta dostali informácie, že stav českého gólmana bude posudzovaný na dennej báze, preto by maródka nemusela trvať dlho.

Vaněček však zjavne istý čas vynechá. Aký, to nevedel povedať ani tréner Peter Laviolette. Capitals povolali z Hershey (AHL) Zacha Fucaleho. Ten bol považovaný za vyhorený talent, no na farme zažil senzačnú sezónu. Z 11 duelov vyhral deväť, pričom priemerne inkasuje 1,8 gólu na zápas pri 93,2-percentnej úspešnosti zásahov. Vedenie presvedčil až tak, že si ho s predstihom upísalo na ďalšie dva roky.

Jeho debut v NHL v tohtoročných vyraďovacích bojoch by bol veľkým prekvapením, no nemôžeme ho úplne vylúčiť. V bránkovisku Capitals je v prebiehajúcom ročníku možné všetko. Do hry by sa už mal vrátiť aj Iľja Samsonov, avšak nie v druhom zápase. Laviolette dodal, že jeho situáciu musia prehodnotiť, Fucale preto pravdepodobne bude kryť chrbát Craigovi Andersonovi.

Na covid protokole zatiaľ zotrváva Jevgenij Kuznecov, avšak už začína korčuľovať a onedlho by sa mohol pripojiť k tímu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.