Vaněček sa zranil v prvom zápase play-off, Capitals vyhrali

Oh My Hockey|16. máj 2021 o 07:21

Brankár Vítek Vaněček nebude na nočný zápas spomínať v dobrom. Jeho Washington Capitals síce vyhrali po predĺžení, ale český gólman odchytal len 13 minút a 10 sekúnd. Po góle Jakea DeBruska vyzeral byť viditeľne v bolestiach, potvrdilo sa zranenie.

Mladík opustil ľad s pomocou trénera. V bránke ho nahradil veterán Craig Anderson, pričom ako núdzový brankár číslo dva sa na striedačku dostavil Pheonix Copley. Zatiaľ nevieme žiadne ďalšie novinky o Vaněčkovom zdravotnom stave.

Washington napriek nepriazni osudu dokázal zdolať Boston v prvom zápase tohtoročných bojov o Stanley Cup. Gólmi sa o to postarali Tom Wilson, Brenden Dillon a Nic Dowd, ktorý rozhodol v predĺžení. Na opačnej strane dostali puk do siete Capitals Jake DeBrusk a Nick Ritchie. Z Čechov a Slovákov bodoval iba David Pastrňák, asistoval pri druhom góle "medveďov".

Tréner Bruce Cassidy potvrdil svoje slová. Na striedačke Bruins bol ako dvojka pripravený Jeremy Swayman, nie Jaroslav Halák. Zaujímavosťou je, že krídelník TJ Oshie zastupoval Jevgenija Kuznecova na pozícii centra, hral v treťom útoku a dvakrát asistoval.

"Boli sme v ťažkej pozícii, ale Andy na túto výzvu odpovedal ukážkovo," hovoril tréner Washingtonu Peter Laviolette o Craigovi Andersonovi. "Maká každý deň, aby bol stopercentne pripravený zakaždým, keď dostane svoju šancu. Dnes to všetkým ukázal."

Play-off pokračuje dnes večer zápasmi medzi Penguins a Islanders (18:00), a Vegas a Wild (21:00).