Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Vakcína ako kľúč? NHL a NHLPA diskutujú o možnosti hrať pred divákmi

2 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Ak by sa hokej vrátil, pravdepodobne by musel ešte jednu sezónu vydržať bez divákov na tribúnach. To je ale dôvod, prečo niektorí majitelia klubov vyjadrili skôr pochybovačný až negatívny názor na sezónu 2020/21. Ušlo by im veľa peňazí, keďže sa NHL musí spoliehať na predaj vstupeniek viac ako iné zámorské veľké súťaže.

Niet preto divu, že sa poprední muži snažia vyhútať, či by to šlo aj s divákmi, aspoň ich obmedzeným počtom. Potvrdil to aj insider zámorskej TSN, Pierre LeBrun. S ligovými funkcionármi spolupracuje výber šestnástich hráčov.

Plán štartu zatiaľ zostáva nastavený na prvý január. Stále zostáva veľa nejasností. Teraz sa začalo živo diskutovať aj o možnosti aspoň v obmedzenej miere povoliť fanúšikom vstup na štadióny. Inšpiráciu by mohla súťaž mať vo futbalovej NFL, kde už diváci môžu na niektoré štadióny. Deje sa tak napríklad v Pittsburghu, Miami či Houstone.

Podľa Chrisa Johnstona zo Sportsnetu by kľúčom k diváckej účasti na zápasoch mohla byť vakcína proti koronavírusu. Zo sveta už prúdia správy, že niektoré z vyvíjaných očkovaní majú vysokú úspešnosť, zatiaľ sú v testovacej fáze. Liga pozorne sleduje tento vývoj, ktorý pravdepodobne zohrá kľúčovú rolu nie len v hokeji, ale aj v ďalších športoch.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.