V tíme Minnesoty Wild prepukla nákaza. Návrat na ľad v nedohľadne

Na začiatku sezóny sme videli veľký rozmach koronavírusu v štruktúrach Dallasu Stars. Niečo podobné nás zrejme čaká aj u Minnesoty. Ako znie priamo od vrchných predstaviteľov organizácie, prichádzajú ďalšie pozitívne výsledky testov.

NHL dnes v noci oznámila, že Buffalo, New Jersey aj Minnesota budú mať presunuté ďalšie zápasy. U Wild sa to týka duelov 11. februára proti St. Louis Blues a 13. februára proti Los Angeles Kings. Nové správy médiám ešte pred oznámením odloženia týchto duelov adresoval kouč Bill Guerin.

„Bavil som sa s ligou pred pár dňami a dostali sme plán, čo ďalej. Ale odvtedy u nás pribudli nové pozitívne prípady,“ povedal tréner. „Je to poriadne frustrujúce, ale zároveň sa s tým musíme vysporiadať. Je zlé, že sa s tým nedá vysporiadať iným spôsobom, ale prešli si tým už aj iné tímy.“

Začalo sa to pred deviatimi dňami, keď „divosi“ na špeciálnu Covid listinu zapísali Marcusa Foligna. Nové prípady pribúdajú do dnešného dňa a údajne sa očakáva, že mužstvo postretnú ďalšie. V ohrození preto sú aj ďalšie, zatiaľ nezrušené stretnutia.

Guerin aktuálnu situáciu prirovnal k Vegas Golden Knights. Tí takisto museli nedávno prerušiť zápasový program. Na zozname sa neobjavili len hviezdy ako Alex Pietrangelo, ale aj trénerský štáb. Jeden zápas museli odkoučovať ľudia z AHL. Celková pauza trvala desať dní.

„Musíme byť trpezliví, nenechať sa tým pohltiť a urobiť, čo je potrebné, aby sme si tým čím skôr prešli,“ myslí si Guerin. „Skrátka musíme zachovať pokoj a prejsť si tým. Hlavné je, aby sa z toho všetci dostali zdraví. Hokej začneme riešiť, keď to bude bezpečné.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.