Ut. aug 4th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

V Tampe sa pobili celé päťky, medzi nimi Chára s Černákom

1 min read

Napätie sa dalo krájať. Boston bojoval o zvrátenie prichádzajúcej prehry, zatiaľčo Tampa Bay bránila odušu. Vyústilo to až do situácie, ktorá sa v dnešnom hokeji vidí menej ako kedysi, teda hromadnej bitky.

V predposlednej minúte základnej hracej doby prišila obrovská šanca Bruins, ich hráči sa už radovali z gólu, avšak rozhodcovia túto situáciu videli ináč. Rozpažili, hra musela pokračovať a do útoku sa dostal Nikita Kučerov. Toho ubránil Zdeno Chára a halou TD Garden sa rozniesla siréna znamenajúca, že v Toronte si situáciu prezreli a rozhodli sa, že ju treba preskúmať dôkladnejšie.

Patrick Maroon sa rozhodol Cháru provokovať, čo neostalo bez odozvy. Zdena však zozadu krosčekom poslal k ľadu neférovým spôsobom Anthony Cirelli, čím odštartoval hromadnú bitku, do ktorej boli zahrnutí aj slovenskí obrancovia.

Chára sa potom k Maroonovi vrátil, ale ich potýčka pripomínala skôr zápasenie. S týmto hráčom už má bohatú históriu. Erik Černák v rýchlosti „vybavil“ Chárovho obranného kolegu Charlieho McAvoya. Chára dostal päťminútový trest za bitku, Černák desaťminútový osobný trest.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.