Už to ďalej nejde: Seabrook pre zranenia končí kariéru

Klub Chicago Blackhawks dnes oznámil, že dlhoročný obranca Brent Seabrook končí 15-ročnú kariéru.

35-ročný kanadský obranca bol draftovaný Chicagom Blackhawks v roku 2003 z celkového štvrtého miesta a na dlhú dobu sa stal pilierom ich defenzívy. Bol pri všetkých troch majstrovských tituloch v tomto storočí. V drese klubu odohral 1114 duelov, viac ako on ich má len Stan Mikita a Duncan Keith. Zaznamenal v nich 464 bodov.

Z medzinárodnej scény si odniesol zlato z juniorských majstrovstiev, no najmä z Vancouveru 2010.

V sezóne 2020/21 nenastúpil a dospel k rozhodnutiu, že ukončiť kariéru bude najlepším východiskom z ťažkej zdravotnej situácie.

Vyhlásenie Brenta Seabrooka ku koncu kariéry:

Som veľmi hrdý, že som svoju 15-ročnú kariéru v Národnej hokejovej lige odohral v drese Blackhawks. Bolo mi cťou hrať hru, ktorú milujem, so spoluhráčmi, ktorých milujem, pred zrakmi fanúšikov, ktorých milujem, v meste, ktoré so svojou rodinou milujem. Po niekoľkých operáciách, hodinách strávených rehabilitáciami a tréningom, aby som sa mohol vrátiť na ľad, som pochopil, že sa už k hokeju nebudem môcť vrátiť. Takto je to pre mňa i moju rodinu najlepšie. Láska a podpora od mojej manželky Dayny a detí Cartera, Kenzieho a Dylana pre mňa znamená všetko. Moji rodičia Gary a Suzanne, aj brat Keith stoja za mnou na každom kroku.

Chcel by som sa poďakovať organizácii Blackhawks – vrátane rodiny Wirtzových, Rockymu a Dannymu, Stanovi Bowmanovi a Jeremymu Collitonovi – ktorí ma podporovali v tomto procese. Som vďačný za všetko, čo pre mňa Blackhawks počas mojej kariéry urobili. Draftovali ma ako 18-ročného chlapca zo západnej Kanady a stali sa mojou rodinou, hoci som bol ďaleko od domova. Zároveň sa chcem poďakovať lekárom a trénerom Blackhawks, ktorí mi vždy pomáhali byť úspešný na ľade. Počas tých 15 rokov som hral s neuveriteľnými spoluhráčmi a pod skvelými trénermi. Ďakujem každému jednému z vás. Bolo pre mňa cťou nosiť tento dres a bojovať po vašom boku. Rád som bol vaším spoluhráčom.

Ďakujem aj vám, úžasní fanúšikovia Chicaga Blackhawks. Obetoval som všetko preto, aby sme dvihli tri Stanley Cupy nad hlavu, všetko, čo som mal, som vám dal. Nemohol som si priať lepších fanúšikov. Vy ste ma viac ako ktokoľvek poháňali vpred s cieľom byť lepší. To, ako som v roku 2015 zdvihol Stanley Cup pred vami v United Center je spomienkou, ktorú nikdy nezabudnem. Skutočne ste z Chicaga urobili môj druhý domov. Moja rodina a ja budeme navždy vďační za vašu lásku a podporu. Navždy budem čiernym jastrabom!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.