„Už je ako Subban!“ kritizujú Pastrňáka. Bergeron sa ho zastáva

Je to len pár dní späť, čo Boston Bruins uverejnili na sociálnych sieťach fotku nezvyčajného outfitu hviezdneho Davida Pastrňáka. Mal na sebe farebný oblek a k nemu na bosých nohách topánky. Na nich sa do očí bijúco vynímali vyobrazené špagety.

„Pasta“, ako znie jeho prezývka, sa opäť zviditeľnil. Topánky s cestovinami na vrchu by nikomu k pomenovaniu nesedeli lepšie. Nie všetci však boli nadšení. Pod príspevkom sa našli aj neprajnícke komentáre. Jeden z diskutujúcich napísal, že Pastrňák je ako Subban. Na „looku“ mu záleží viac ako na výkonoch na ľade.

Česká superhviezda je v ostatnom čase kritizovaná. Trpí výpadkom formy, čo sa výrazným spôsobom prejavuje na jeho číslach. V posledných piatich stretnutiach sa do bodovania zapísal len raz, aj to asistenciou. Hoci strelil v 26 dueloch 14 gólov, za posledných deväť zápasov sa trafil len dva razy.

Nie je to iba on, na kom sa dá hľadať vina. Celý tím hrá nekonzistentne, prehráva viac zápasov než na začiatku ročníka. Hoci má pred najbližším prenasledovateľom dva zápasy k dobru, už je na štvrtej priečke v divíznej tabuľke. Piata Philadelphia stráca na „medvede“ tri body.

„Nemyslím si, že je to len o Pastovi,“ vyjadril spoluhráčovi podporu kapitán Patrice Bergeron. „Je to viac kolektívny problém. Je o tom, čo môžeme urobiť lepšie ako tím. Pasta je úžasný a dynamický hráč, dal nám počas posledných rokov strašne veľa. Teraz sa karta obrátila, chceme mu pomôcť, aby sa z tejto krízy vyhrabal. Musíme začať každý od seba, čo platí aj o mne.“

Pastrňák sa terčom kritiky stál násobne viac po poslednej porážke proti Pittsburghu. Jeho nepekná strata v strednom pásme, keď sa sám pokúsil prejsť hradbou tiel v bielych dresoch, viedla ku gólu Jasona Zuckera, ktorý definitívne položil nádeje Bruins.

Bruce Cassidy je v kritike otvorený a nebolo to iné ani v tejto situácii. Svoje slová premenil na činy, keď v tréningu prestaval útočné rady a Davida Pastrňáka posunul o poschodie nižšie. V druhej formácii korčuľoval s Davidom Krejčím a Nickom Ritchiem.

Pozmenené lajny vyzerali nasledovne:

Brad Marchand–Patrice Bergeron–Craig Smith
Nick Ritchie–David Krejci–David Pastrnak
Anders Bjork–Sean Kuraly–Charlie Coyle
Trent Frederic–Jack Studnicka–Zach Senyshyn/Chris Wagner

Nestačí, aby sa nakopol Pastrňák. „Medvede“ musia myslieť ako kolektív, čo prízvukoval Bergeron. Súčasná situácia je problémom celého mužstva, ktoré bolo pred časom lídrom ligy, no teraz bojuje o holý postup do vyraďovacích bojov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.