Umrel ako hrdina: Kivlenieks svojou smrťou zachránil život Merzlikinsovi a jeho rodine

Hokejový svet prednedávnom obehla šokujúca a tragická správa. Mladík Matiss Kivlenieks zomrel vo veku 24 rokov po nešťastnej náhode na oslavách amerického Dňa vďakyvzdania.

Príčinou bola pyrotechnika. Nie tak ďaleko od neho strieľal do vzduchu ohňostroj, okolo bolo zhromaždených veľa ľudí. Prvé rany boli vypálené správnym smerom, potom sa ale výbušnina nahla a zmenila sa na vraždiaci stroj. Strieľala do ľudí naokolo.

Odniesol si to Kivlenieks. Ohňostroj ho trafil do hrude a záchranári boli napriek rýchlej pomoci a snahe zachrániť mladý život lotyšského gólmana bezradní. Na smrť spoluhráča, krajana a kamaráta sa pozeral Elvis Merzlikins. Stál asi šesť metrov za Kivlenieksom. Nebyť jeho, rany by mohli zasiahnuť Merzlikinsa alebo jeho tehotnú manželku.

Včera sa konala pietna akcia na počesť Kivlenieksa, na ktorej vystúpil aj Merzlikins. So slzami v očiach povedal: „(Kivlenieks) nezachránil len životy ostatných, on zachránil aj ten môj. Zachránil život môjho syna, mojej manželky, môj. Druhé meno môjho syna bude Matiss. On zomrel ako hrdina a nehovorím to len ja, povedali to lekári.“

Kivlenieks, mladý brankár Blue Jackets a lotyšskej reprezentácie, zomrel 4. júla 2021.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.