Ut. aug 4th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Tyson Barrie poprosil v roku 2009 vlastného otca, aby ho nedraftoval. Tampa teda vzala Pánika

1 min read

Zdroj obrázku: Sharp Magazine

Hokej píše všelijaké príbehy. Mnoho zákulisných historiek vyjde na povrch až po rokoch a tá, o ktorej je tento článok, sa stala už pred jedenástimi rokmi. Hlavným aktérom bol Tyson Barrie. Vtedy mal sedemnásť rokov.

Súčasný obranca Toronta Maple Leafs bol v roku 2009 jedným z talentov a adeptov na draft. Bolo prakticky jasné, že prejde vstupným výberom nováčikov. Otázne bolo, kedy. Jeho esom v rukáve bol vlastný otec, vtedajší spoluvlastník Tampy Bay Lightning.

Paradoxne však Barrie nechcel jeho pomoc. Keď mu otec Len zavolal, že môže začať oslavovať, pretože si ho Tampa v druhom kole ide vybrať, sám ho požiadal, aby si vzali niekoho iného. Otec teda poslúchol. A vybral si slovenského útočníka.

Členom organizácie Lightning sa tak stal Richard Pánik, ktorého si Bolts vybrali na 52. mieste draftu 2009. Barrieho meno vyslovili zástupcovia Colorada Avalanche ako číslo 64. Dnes má Tyson na konte 554 duelov v NHL a v nich 346 bodov. Pánik odohral 469 zápasov so ziskom 181 bodov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.