Trh sa zobúdza. Quick, Bernier, Dubnyk aj Johansson môžu zmeniť dres

Chýbala vám akcia? To sa mení! Len pred niekoľkými hodinami vyšiel na webe Oh my Hockey článok o tom, že ohľadom Nicka Foligna volali do Columbusu Toronto Maple Leafs a New York Islanders. Ďalšie správy sú o gólmanoch.

A prináša ich insider pracujúci pre NHL Network, bývalý brankár Kevin Weekes. Podľa neho sa medzi kandidátov na trejd zaradilo zaujímavé kvarteto mužov v maskách. Menoval Jonathana Quicka, Jonathana Berniera, Jonasa Johanssona a Devana Dubnyka.

TREJD NA SPADNUTIE

Hoci to nie je najzaujímavejšie meno, začneme Jonasom Johanssonom. Dôvod je jednoduchý – ten by mal meniť dres ako prvý. Buffalo Sabres dnes podpísali zmluvu s brankárom Michaelom Hauserom. Johanssonov trejd je už údajne na 90 percent hotový.

Čo sa týka jeho nového zamestnávateľa, najintenzívnejšie sa spomína Colorado Avalanche. Pravdepodobne tam zamieri 25-ročný švédsky gólman, ktorý, podobne ako jeho spoluhráči, nezažíva dobrú sezónu. Zo siedmich duelov, do ktorých nastúpil, nevyhral ani jeden. Percentuálne zvládne chytiť 88,4% striel pri priemere 3,79 inkasovaných gólov na zápas.

Johansson dnes nevyšiel na ľad s tímom, čo len potvrdzuje slová novinára Lance Lysowského, že bude čoskoro vymenený. Don Granato povedal, že dostal pokyn, aby Johansson neabsolvoval tréning s mužstvom, no jeho výmena ešte stále nie je hotová.

BUDE QUICKOVÝM PROBLÉMOM ZMLUVA?

Jonathan Quick. Meno priťahujúce pozornosť ohľadom možných výmen už pár rokov je teraz pravdepodobne bližšie než kedykoľvek predtým. Môže za to najmä fakt, že Kings našli budúcu jednotku v Calovi Petersenovi. Hoci „Quickie“ už nie je, čo býval zamlada, môže pomôcť ktorémukoľvek ašpirantovi na popredné umiestnenia.

O jednotlivých záujemcoch nemáme žiadne bližšie informácie, ale Scott Burnside z The Athletic uvažoval o tom, že by sa americký veterán mohol hodiť Caroline Hurricanes. Podľa jeho novinárskeho kolegu, Erica Duhatscheka, by s prihliadnutím na situáciu v organizácii a spôsob ich hry mohol byť obojstranný záujem o spoluprácu. Quick by im mohol podľa neho výrazným spôsobom pomôcť. Dodal, že by sa jeho angažovanie mohlo stať „senzačným“, ak by sa Jonathan v play-off predviedol vo forme.

Quick v aktuálnom ročníku nastúpil do 12 stretnutí, šesť z nich vyhral. Púšťa 2,87 gólu na zápas pri 89,8-percentnej úspešnosti zákrokov. Jeho zmluva na 5,8 mil. dolárov ročne trvá do konca sezóny 2022/23, čo môže odradiť potenciálnych záujemcov.

ZRANENÝ BERNIER

Kým u Quicka môže trejd skomplikovať zmluva, Bernier je zranený. Tu to však nebude hrať pravdepodobne žiadnu rolu, keďže sa jeho maródka momentálne berie deň po dni. Zo spomínaných mien má Jonathan najlepšie čísla.

32-ročný gólman výrazne predbehol kolegu Greissa najmä čo sa týka schopnosti vyhrávať. Zo 16 štartov doviedol Red Wings k výhre hneď osemkrát, čo je vzhľadom na ich tím úctyhodný počin. Po tejto sezóne mu končí zmluva, berie tri milióny, preto by pre záujemcu, ktorý to pod stropom nemá „natrepané“ a chce prehĺbiť možnosti na brankárskom poste, nemusel znamenať žiaden risk.

Jeho percentuálna úspešnosť je na veľmi dobrej úrovni (91,8%), no vzhľadom na poriadnu porciu striel, ktorým musí za obranou Detroitu čeliť, púšťa v priemere 2,78 gólu na zápas.

TRETÍ VETERÁN DO ZBIERKY

Devan Dubnyk už má tiež najlepšie roky za sebou, čo sa dá tvrdiť aj o Jonathanovi Quickovi, ale ako okamžitá pomoc by mohol priniesť vytúžené ovocie. Výmena 34-ročného kanadského brankára by síce asi nebola úplne pochuti fanúšikom Sharks, ale Dubnyk pre nich do budúcna nemá veľký význam, čiže by sa manažment kalifornskej organizácie trejdu asi nebránil.

Trejd skúseného brankára by nebol ničím prekvapivým, keďže sa v posledných dňoch často objavuje v rôznych špekuláciách. V 15 zápasoch aktuálnej sezóny púšťal 3,12 gólu na zápas pri 90,4-percentnej úspešnosti zásahov. Tieto čísla sú výrazne lepšie oproti tým, čo svietia pri mene jeho konkurenta Martina Jonesa.

O trejde Dubnyka hovoril aj Pierre LeBrun. Je v poslednom roku kontraktu, v ktorom má stále modifikovanú no-trade klauzulu, podľa ktorej si môže pred výmenou vybrať desiatku klubov, kam ho nemôžu vymeniť. Nebolo by však prekvapením, keby túto klauzulu zrušil a bol ochotný pristúpiť na akýkoľvek obchod.

Podľa LeBruna boli kandidátmi na jeho zisk Colorado Avalanche a Washington Capitals, avšak zdá sa, že budú Avs každú chvíľu meniť za Jonasa Johanssona, čo bolo spomenuté vyššie v článku.

One thought on “Trh sa zobúdza. Quick, Bernier, Dubnyk aj Johansson môžu zmeniť dres

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.