Trejd hotový! Laine do Columbusu, Dubois do Winnipegu!

Hovorilo sa o tom od dnešnej noci. Najlepšiu ponuku mali podľa insiderov Winnipeg Jets. Tí za Pierre-Luc Duboisa, trojku draftu 2016, ponúkli Patrika Laineho, dvojku draftu 2016.

Generálny manažér Jarmo Kekäläinen si ešte chvíľu počkal. Hľadal najlepší variant, skúšal, či niekde nedostane lepšiu ponuku. Napokon si podal ruky s manažmentom Winnipegu. Megavýmena prišla po žiadosti Duboisa opustiť Columbus.

Celý deal znie: Patrik Laine a Jack Roslovic do Columbusu Blue Jackets výmenou za Pierre-Luc Duboisa a tretie kolo draftu 2022. Jack Roslovic šiel do Ohia, odkiaľ pochádza, ako stále nepodpísaný RFA hráč. Ako informuje Elliotte Friedman, okamžite podpísal dvojročný kontrakt.

To ešte stále nie je všetko. Jets si ponechajú 26% z Laineho platu, čiže mu Columbus bude platiť zhruba rovnako ako platil Duboisovi – päť miliónov dolárov. Roslovicova zmluva by mala mať hodnotu okolo dvoch miliónov dolárov.

Okrem Jets sa o služby Duboisa veľmi zaujímali aj Anaheim Ducks, Montreal Canadiens či Ottawa Senators.

Viac prinesieme v analýze trejdu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.