Trejd Hertla? Český forvard vraj rokuje so San Jose o novej zmluve

Ohľadom českého útočníka Tomáša Hertla sa rok pred koncom jeho aktuálneho kontraktu rozbúrili divoké vody špekulácií. Hráč San Jose je podľa nich horúcim ašpirantom na trejd.

Nie, žeby 27-ročný pražský rodák nebol platný. Patrí medzi kľúčové postavy tímu, otázkou však zostáva, či ho „žraloci“ budú vedieť zaplatiť.

Kalifornský klub momentálne trpí zlými predošlými rozhodnutiami generálneho manažéra Douga Wilsona. Ich šiesti najlepšie platení hráči – Erik Karlsson, Brent Burns, Logan Couture, Evander Kane, Marc-Édouard Vlasic a Timo Meier – zo stropu ukrajujú 47,5 mil. dolárov. Za nimi je Tomáš Hertl, druhý najproduktívnejší hráč mužstva z minulej sezóny, s platom 5,625 mil. dolárov.

Veľa zmlúv u Sharks je navyše dlhodobých. Ak by všetci hráči so zmluvami minimálne do konca sezóny 2023/24 zostali v klube, už teraz by mal manažment pod stropom voľných len niečo cez 30 miliónov dolárov. Tých hráčov je pritom iba sedem, je preto otázne, či si klub môže dovoliť ďalšie dlhodobé vysoké kontrakty.

Pred sezónou 2021/22 budú Sharks riešiť nielen Hertla. Kontrakty na ďalšie roky nemajú ani Dylan Gambrell, Alexander Barabanov, Mario Ferraro, Nikolaj Knyžov či Nick Merkley.

Doug Wilson napriek všetkým prekážkam pôsobí bezstarostne. Pri rozhovore s novinármi dokonca dodal, že medzi ním a hráčovým agentom prebiehajú rokovania o predĺžení zmluvy.

„Už som s jeho agentom absolvoval niekoľko stretnutí,“ priznal. „A rozhovory s agentmi sú vždy dôverné, či už ide o náladu, čas alebo miesto stretnutia. Tomáš dobre vie, aké z neho máme pocity. V najbližšej dobe sa určite porozprávame.“

Hertl v minulej sezóne absolvoval 50 duelov, z ktorých si odniesol 43 (19+24) bodov. Viac ich z jeho spoluhráčov nazbieral len Evander Kane, ktorý sa pre prebiehajúce vyšetrovania jeho údajných excesov nezúčastňuje prípravného kempu Sharks.

Čech s nejasnou budúcnosťou v San Jose takmer určite nedostane, čo by mohol na trhu, ale údajne je ochotný zľaviť, ak uvidí príležitosť vyhrávať.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.