Trejd Fleuryho? Neboli sme ani len blízko, tvrdí majiteľ Vegas

Marc-André Fleury, gólman Vegas Golden Knights, sa v poslednom čase často spájal s Pittsburghom Penguins. Organizácia, ktorá ho „vychovala“, vraj mala záujem o jeho návrat. Dôvod je prostý, „tučniaci“ majú v bránkovisku poriadne problémy.

36-ročný Fleury bol predmetom mnohých špekulácií už predtým. Golden Knights podpísali ako jednotku Robina Lehnera a svoj zrak zamerali na Alexa Pietrangela. Sedemmiliónový kanadský veterán teda bol možným variantom na vypratanie miesta pod stropom.

Majiteľ Bill Foley sa k predmetnej veci vyjadril tak, že Fleury nikdy nebol blízko k presunu do iného klubu. Trejd? Možný bol, ale ponuky potenciálnych kupcov podľa slov vlastníka organizácie nezmyselné. Preto situáciu vyriešili tým, že predali Paula Stastnyho a Nate Schmidta.

Najmä nízka cena Schmidta vyvolala veľkú kritiku. V analýze sme objasnili, prečo ho Vancouver získal tak lacno – len za tretie kolo draftu 2022.

Golden Knights si môžu mädliť ruky. Zotrvanie Fleuryho bolo správnym krokom. Vezmime do úvahy fakt, ako sa mu darí. Marc-André patrí k najlepším gólmanom prvej časti skrátenej sezóny. Stihol nastúpiť do 11 duelov, v ktorých v priemere púšťal 1,55 gólu na zápas pri 94,2-percentnej úspešnosti zákrokov.

Foley dodáva, že akýkoľvek trejd Fleuryho by musel prejsť v prvom rade cez neho. Chce dodržať sľub, ktorý mu dal ešte počas inaugurálneho ročníka. Povedal mu, že v drese Golden Knights ukončí kariéru. Fleuryho berie ako tvár organizácie.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.