Tragédia. Mladý hokejista ochrnul po zranení na snowboarde

Kanadským ale i svetovým športovým dianím otriasla hrôzostrašná správa. Kyrell Sopotyk, 19-ročný forvard, utrpel podľa oficiálnych správ „život meniace“ zranenie. To ho podľa všetkého bude stáť hokejovú kariéru.

Ako sa píše v online zbierke, ktorá bola urobená pre jeho podporu, Kyrell Sopotyk ostal ochrnutý po nehode na snowboarde. Nič detailnejšie sa nevie. Kamloops Blazers, klub, za ktorý Sopotyk hrával, označil správu za devastujúcu a dodal, že rešpektuje súkromie rodiny v týchto ťažkých časoch. Kyrell je momentálne v nemocnici.

Výzva o dotácie pre Sopotyka a jeho rodinu si dala za cieľ vyzbierať 50 tisíc dolárov. To sa podarilo už za prvých 15 hodín, aktuálna čiastka na účte činí 130 tisíc dolárov a pribúdajú noví darcovia.

Sopotyka na sociálnych sieťach podporilo viacero hokejistov, medzi nimi aj bývalý spoluhráč Connor Zary, 24-ka draftu 2020. „Môj najlepší priateľ Kyrell utrpel cez víkend nehodu a momentálne sa nachádza v nemocnici. Je najlepším človekom, akého poznám a on a jeho rodina by urobili pre každého čokoľvek. Prosím, ak máte tú možnosť, prispejte. Milujem ťa, brat môj, zostaň silný!“ napísal.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.