Tortorellovi končí zmluva. Je jeho budúcnosť spojená s Columbusom?

Columbus Blue Jackets boli jedným z najviac prepieraných klubov poslednej sezóny. Ani nie tak pre hráčske kvality. O rozruch sa pravidelne staral muž na striedačke, o ktorom sa už predtým vedelo, že je kontroverzný, ale toto tvrdenie dokázal povýšiť na novú úroveň.

John Tortorella sa stal známym hlavne pre duo Dubois-Laine. Najprv posadil jedného, pričom hráča na sociálnych sieťach povzbudzoval Marián Gáborík, ktorý na Tortorellu nemá najlepšie spomienky. Po výmene skúšal podobné praktiky aj na druhom. Dokázal, že ani hviezdy si pod ním nemôžu byť ničím isté.

Aj odhliadnuc od týchto skutočností však Blue Jackets neprežili dobrú sezónu. 62-ročný americký kouč pôsobí v klube už šesť rokov, no ak nepočítame prvú sezónu, keď naskočil do rozbehnutého vlaku, bol ten posledný najhorší.

„Modrokabátnici“ už sú vyradení z boja o play-off. Na konte majú aktuálne 81 bodov. Hoci vlani i predvlani dokázal Tortorella prejsť prvým kolom, v ročníku 2020/21 sa po prvý raz po štyroch rokoch nedostane ani do play-off. Načasovanie? Dosť nanič. Koučovi končí kontrakt.

Spomedzi zámorských insiderov sledoval Tortorellovu poslednú sezónu najviac Pierre LeBrun. Pred časom sa po sérii zvláštnych rozhodnutí pútajúcich pozornosť vyjadril, že sa musel zamyslieť, či skúsený kouč náhodou netrucuje, pretože chce z Columbusu odísť. Ak je to pravda, teraz to môže slobodne urobiť a nepredĺžiť zmluvu.

Otázne je, či mu ju vedenie organizácie z Ohia vôbec ponúkne. Ako hovorí LeBrun, nečudoval by sa, keby došlo k rozchodu dvojice.

Tortorellov angažmán je poznačený nevydareným posledným ročníkom, ale napriek tomu je to najúspešnejší tréner v histórii organizácie. Ako jediný dotiahol Blue Jackets do viacerých po sebe idúcich play-off. Ako prvý tréner Columbusu postúpil do druhého kola. Stanovil klubový rekord v počte bodov (108), výher (50) či strelených gólov (258) v základnej časti.

Blue Jackets sú momentálne na poslednej priečke centrálnej divízie, s počtom bodov 43 strácajú dva body na siedmy Detroit.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.