Tortorella posadil Laineho na celú tretiu tretinu. „Cítil som, že to musím urobiť.“

Kde som to už len videl? spytujú sa ironicky mnohí fanúšikovia NHL. Pohľad na „novinku“ z Columbusu, ktorá vraví, že bol Patrik Laine posadený na striedačku a nehral ani minútu v tretej tretine, nápadne pripomína situáciu Pierre-Luc Duboisa.

Mladý Fín odohral posledné striedanie počas druhej tretiny. V prvej odkorčuľoval sedem minút a sedem sekúnd, v druhej štyri minúty a sedem sekúnd. Celkový čas na ľade činí 11 minút, 14 sekúnd. V prvých troch zápasoch pritom nikdy neodohral menej ako 17 minút a 45 sekúnd.

Praktiky Johna Tortorellu fungujú naďalej. 22-ročný fínsky ostrostrelec mal v čase posadenia na konte jednu mínusku, zblokoval jeden strelecký pokus. Tortorella ho neposlal na ľad od štrnástej minúty druhej dvadsaťminútovky. Blue Jackets aj bez neho vyhrali 3:2, rozhodujúci gól strelila iná posila z Winnipegu, Jack Roslovic.

Na otázku, prečo padlo pri Lainem toto rozhodnutie, Tortorella odpovedal nekonkrétne: „Ostane to u nás. Nebolo to preto, lebo neplnil zadanie. Je tu kopa ďalších vecí, na ktoré sa berie ohľad. Skrátka to ostane v šatni. Cítil som, že to musím urobiť. (…) Ak mám byť úprimný, je to úplne posledná vec, ktorú by som chcel urobiť, ale ak cítim, že musím, tak jednoducho musím.“

Naposledy urobil Tortorella takýto rozruch, keď po viditeľnej neochote hrať posadil Pierre-Luc Duboisa. Vtedy na tlačovej konferencii dodal, že nie je na ňom, či hráč bude, alebo nebude hrať. Okrem Laineho nenastúpil v tretej tretine ani obranca Dean Kukan.

Na vec sa novinári opýtali aj asistenta kapitána, Cama Atkinsona. „Viete, Tortz od nás chce, aby sme do zápasu dávali úplne všetko,“ odpovedal. „Nezáleží na tom, ako sa voláte. Každý to vie. Ak zo seba nevydáte sto percent, tak vás posadí, nie je to predsa žiadne tajomstvo. Platí to pre každého, párkrát som to zažil tiež.“

„Viem, že si myslíte, že je to niečo veľké,“ obrátil sa Tortorella na reportérov. „Ja si myslím, že je to súčasť procesu pochopenia tímového konceptu, ako to tu robíme, akú vyžadujeme disciplínu a všetky tieto veci. Aj ja sa učím – máme tu šesť či sedem nových hráčov, ktorých sa snažíme zapracovať do našej hry a kultúry, na ktorú som sakra hrdý, ako sme ju vybudovali za posledné tri či štyri roky. Som hrdý na to, ako sa prezentujeme. (…) Nech by ste predo mňa postavili akúkoľvek prekážku, nájdem spôsob, ako sa spojiť pri toľkých nových menách, ktoré prišli a musia pochopiť, aký štandard sa tu od nich vyžaduje.“

Laine sa v prvých troch stretnutiach za Columbus uviedol tromi gólmi. V tomto štvrtom nebodoval.


Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.