Tortorella o Duboisovi: Prepána, jasné, že sme mali konflikt!

Pierre-Luc Dubois verzus John Tortorella. Kapitola, ktorej je azda navždy koniec, no otázky na ňu sú stále s nami. Nespokojný Dubois bol vymenený do Winnipegu Jets, hviezdou smerujúcou do Ohia je Patrik Laine.

Hlavným dôvodom odchodu vraj nemal byť tréner. Generálny manažér Jarmo Kekäläinen tvrdí, že sa ani pri vyjednávaní nestretol s ničím, čo by naznačovalo takúto nevyliečiteľnú nespokojnosť kanadského forvarda. Na ružiach ustlané ale veru nemal.

„Či bol medzi mnou a Lucom konflikt? Prepána, jasné, že sme mali konflikt,“ reaguje John Tortorella na otázku Sportsnetu. „Ak tu niekto nechce byť, úprimne, až mi je z toho zle od žalúdka.“

Spor sa vyostril, keď Pierre-Luc Dubois po predvedení lenivého výkonu zostal na lavičke skoro počas celého zápasu proti Tampe Bay Lightning. Dokopy odkorčuľoval 3 minúty a 55 sekúnd. „Ako som vám už niekoľkokrát povedal, ja nerobím rozhodnutia o tom, kto koľko odohrá. Je to o tom, ako sa predvedie hráč. Ak hráte dobre, dostanete sa späť na ľad,“ povedal vtedy Tortorella.

Medzi hráčmi nepopulárny tréner toto rozhodnutie ani nachvíľu neoľutoval. „Poviem vám pravdu, podľa mňa sú dnešní športovci mäkší,“ hovorí. „Čo sa týka toho posadenia na lavičku, urobil by som to znova.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.