Tortorella nevydržal na tlačovke ani minútu, hráčom Tampy nepodal ruku

Oh My Hockey|20. aug 2020 o 07:47

John Tortorella je jedným z najlepších koučov dnešnej doby, no zároveň ostáva verný povesti búrliváka a kontroverznej osoby. Ukázalo sa to i včera večer, potom, čo jeho Columbus Blue Jackets prehrali v päťzápasovej sérii proti Tampe Bay.

Prvýkrát svoju namrzenosť ukázal ihneď po zápase. Po góle Braydena Pointa a následných oslavách Bolts prišlo tradičné podávanie rúk. "Tortz" však na ľad nevyšiel. Zostal na striedačke, podal ruku trénerom a realizačnému tímu súpera a odišiel.

Tortorella skrátka chcel byť preč tak skoro, ako to len ide. Trochu sa vykašľal na morálne zásady a tradíciu. Zvyšok trénerského štábu podal ruky aj hráčom Bolts.

Pamätná bude asi aj jeho tlačovka. Nie pre nejaké múdre výroky, ale pre jej dĺžku. Trvala zhruba 50 sekúnd a od začiatku bolo vidieť, že Tortorella nemá náladu rozprávať ani sedieť a počúvať otázky. Pri prvej príležitosti odišiel.

"Viete čo? Nebudem tu kecať o dojemných veciach, morálnych víťazstvách a podobne. Opatrujte sa," zneli jeho slová, po ktorých okamžite opustil miestnosť.

Tampa Bay Lightning v tomto play-off ukázala väčšiu pripravenosť a po vlaňajšom hanebnom vypadnutí práve proti Columbusu už nedopustila väčšie prekvapenie. Po suverénnom víťazstve 4:1 na zápasy postúpila do druhého kola vyraďovacích bojov. Víťazný gól včerajšieho predĺženia strelil Brayden Point.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Tortorella nevydržal na tlačovke ani minútu, hráčom Tampy nepodal ruku