Tortorella má v Columbuse dôveru. Výpoveď je len špekuláciou

Ralph Krueger z Buffala Sabres a John Tortorella z Columbusu Blue Jackets sa v posledných dňoch stali podľa širšej hokejovej verejnosti hlavnými adeptmi na vyhadzov. O rozhojdanom kresle pod koučom Blue Jackets hovoria nielen fanúšikovia, ale aj niektorí novinári.

John Tortorella trénuje organizáciu z Ohia od sezóny 2015/16. A až on tu dokázal vybudovať mužstvo pravidelne postupujúce do play-off. Pod jeho vedením Blue Jackets vyhrali prvú (aj druhú) sériu play-off v histórii klubu.

„Torts“ nemal nikdy na ružiach ustlané. Predovšetkým z jednoduchého dôvodu, že Columbus nie je práve obľúbenou destináciou hviezdnych hráčov. V play-off 2019 hrali za jeho tím Artemij Panarin, ktorý jasne odkázal, že je na odchode, Sergej Bobrovskij, ktorý už bol na polceste na Floridu, kde si kúpil dom, či Matt Duchene, ktorý túžil po trhu s voľnými hráčmi.

Napriek nepriazni osudu dokázali byť Blue Jackets pod jeho taktovkou konkurencieschopným súperom. Štyrikrát po sebe bolo v play-off. Kým prišiel on, zo štrnástich pokusov sa klub do vyraďovacej časti dostal iba dvakrát.

Aktuálna sezóna ale akoby všetko menila. Tortorellova družina z posledných deviatich zápasov vyhrala len dva. Na búrlivého kouča sa strhla vlna kritiky v podstate za to, aký je. Jeho ťahy sú niekedy príliš do očí bijúce. Sotva by sme v súťaži našli iného kouča, ktorý neváha posadiť kohokoľvek, aj najväčšiu hviezdu mančaftu.

Blue Jackets sú momentálne na piatej priečke centrálnej divízie. Na posledné postupové miesto, momentálne okupované Chicagom, strácajú päť bodov, pričom majú o zápas naviac. Séria prehier, ktorú uťali až nočnou výhrou proti Detroitu, nahrala špekuláciám. Keď sa porážky zmiešali s trénerovou mrzutou povahou, bola to nahrávka na smeč.

Generálny manažér Jarmo Kekäläinen cítil potrebu konať. V hrnci to poriadne bublalo, preto chcel dať verejnosti vedieť, ako sa veci v skutočnosti majú.

„Zvolal som túto tlačovku, aby som každému vyjasnil, že tento trénerský tím nás v minulosti dostal z ťažkého obdobia. Odviedol tu v posledných piatich, šiestich rokoch, čo je tu, úžasnú prácu. A presne toto je trénerský štáb, čo nás dostane aj zo súčasného trápenia,“ vyjadril sa Kekäläinen pred zápasom proti Detroitu.

Columbus v blízkej dobe čakajú ťažkí súperi – Dallas Stars a vo forme hrajúci Panthers.

Kekäläinen dostal na záver otázku, či ostane Tortorella trénerom do konca sezóny. „Zopakujem vám to, hovorím, že mám stopercentnú dôveru, že nás títo tréneri vyvedú z aktuálnej situácie,“ povedal.

One thought on “Tortorella má v Columbuse dôveru. Výpoveď je len špekuláciou

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.