Tortorella Laineho posadil, lebo bol drzý na trénera

Najprv Dubois, teraz Laine. Presedieť na lavičke značnú časť zápasu sa hviezdam ich kalibru nepáči. Kým Dubois za to mohol svojou hrou a neochotou (resp. snahou vynútiť si trejd), u Patrika Laineho rozhodli veci mimo ľadu.

Ako informuje Columbus Dispatch a potvrdzuje Aaron Portzline z The Athletic, Laine nevhodným spôsobom komunikoval s jedným z členov trénerského štábu, začo mu John Tortorella „naparil“ trest v podobe sedenia na striedačke.

Laine odohral posledné striedanie v 14. minúte druhej časti hry. Blue Jackets vyhrali včerajšie stretnutie proti Caroline Hurricanes 3:2.

Ako informujú zdroje spomínaných médií, Patrik Laine mal počas pobytu na striedačke pred jeho posadením drzým a hlučným spôsobom „umlčať“ jedného z asistentov trénera Johna Tortorellu. V skratke – neprejavil voči nemu rešpekt, správal sa arogantne. Nevedno, čo povedal a ani komu to povedal, no zjavne to búrlivému koučovi stačilo na to, aby mu dal ochutnať niečo zo svojich praktík.

Tortorella už včera naznačil, že Fínova absencia nemá nič spoločné z jeho hrou. Ako povedal, zadanie si plnil, ale do rozhodnutia vstúpili iné veci. Nechcel nič konkretizovať. Keď ho dnes Portzline kontaktoval a pýtal sa ho, či je pravda, že Laine sedel pre svoje neprimerané správanie, odmietol sa vyjadriť. Rovnako tak generálny manažér Jarmo Kekäläinen. Hráčovi agenti ani len neodpovedali na správy.

Spoločne s Lainem nedohral stretnutie ani bek Dean Kukan. U toho však rozhodol výkon na ľade.


One thought on “Tortorella Laineho posadil, lebo bol drzý na trénera

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.