Toronto získalo Rileyho Nasha, dôvodom platový strop

Maple Leafs sa po prvýkrát v rámci tohtoročnej trade deadline odhodlali k trejdu. Nejde však o posilnenie mužstva. Do Toronta veľmi lacno pribudol forvard Riley Nash, ktorého získali preto, aby otvorili priestor pre angažovanie ďalších posíl.

Nasha získali za siedme kolo draftu. Ide o forvarda, pre ktorého sa aktuálny ročník pre zdravotný stav s veľkou pravdepodobnosťou už skončil. Navyše sa mu končí aj kontrakt, preto nemohol mať vyššiu hodnotu než siedme kolo. „Modrokabátnici“ sú radi aj za to, za normálnych okolností by ho nepredali. Pre Maple Leafs má zmysel pri manipulovaní s platovým stropom.

Kyle Dubas získal Nasha jednoducho preto, aby mal koho vložiť na listinu dlhodobo zranených (LTIR). K Nashovi na nej pribudne aj dánsky brankár Frederik Andersen a vďaka tomuto ťahu sa Torontu pred play-off otvoria nové možnosti, ako priviesť vytúženú posilu. Po tomto trejde by sa im pod stropom mal objaviť 5,8-miliónový priestor.

Preto sa ich oplatí v priebehu najbližších troch dní sledovať, Leafs iste chystajú príchod posíl.

ČÍTAJ AJ:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.