Toronto opäť nepostúpilo do druhého kola! Game 7 vyhral Montreal

Oh My Hockey|1. jún 2021 o 06:48

Prekliatie Maple Leafs pokračuje, čierna séria neschopnosti postúpiť do druhého kola trvá od roku 2004 aj naďalej! Toronto viedlo v sérii s Montrealom Canadiens už 3:1, no nedokázalo urobiť povestný posledný krok. A opäť končí pred bránami druhého kola.

Nočný zápas číslo sedem zvládli lepšie Habs. Hviezdičkám Toronta sa pred kľúčovým stretnutím o všetko vyčítalo, že nevedia hrať pod tlakom. Nanešťastie pre fanúšikov Maple Leafs, túto povesť iba potvrdili.

V stretnutí sa každý snažil urobiť čo najmenej chýb. Tomu zodpovedala i bezgólová prvá tretina. Strelecky aktívnejší v nej boli hostia z Montrealu, no z 12 pokusov nevydolovali ani gól.

Ten prišiel v štvrtej minúte druhej dvadsaťminútovky. Priamou strelou prekonal Jacka Campbella forvard Brendan Gallagher. Na jeho presný zásah nadviazal o dvanásť minút neskôr v presilovej hre Corey Perry.

V poslednej časti hry sa Maple Leafs snažili dobýjať bránu Careyho Pricea, na ktorú vyslali viac striel ako za prvé dve tretiny. Kanadský brankár však bol takmer nepriestrelný a keď Canadiens v 58. minúte zásluhou Toffoliho zveľadili svoj náskok, bolo rozhodnuté. Stav stretnutia ešte kozmeticky upravil Nylander minútu a pol pred koncom.

"V zápase číslo 5 aj 6 sme hrali rovnako nastavení - boli sme pritlačení k múru," hovorí tréner Canadiens, Dominique Ducharme, o dvoch mečbaloch Maple Leafs, ktoré jeho zverenci odvrátili. "Do dnešného stretnutia sme šli s rovnakým nastavením, rovnako sme sa pripravovali a z chlapcov som cítil, že majú správne odhodlanie a ešte vyššie sebavedomie vďaka predošlým dvom výhram. Vyhrali sme sériu a sme za to šťastní. Chceme však viac, čiže po dnešku otočíme stranu. Zoberieme si všetky pozitíva a vyletíme s nimi do ďalšej série."

Canadiens sa do druhého kola vyraďovacích bojov pozrú po prvýkrát od sezóny 2014/15. Vtedy ich vyradili Lightning. Maple Leafs natiahli svoje suchoty, z prvého kola naposledy postúpili ešte v roku 2004 a ťahajú najdlhšiu takúto sériu medzi všetkými klubmi NHL. Zároveň prehrali štvrtý siedmy zápas v rade.

"Je ťažké o tom rozprávať," povedal po porážke obranca Morgan Rielly. "Máme vyššie ciele než to, čo sme dosiahli. Preto je naše sklamanie ešte horšie."

Canadiens sa v druhom kole stretnú s Winnipegom. Ak dokážu opäť postúpiť, v semifinále ich bude čakať jeden z dvojice Colorado-Vegas.

TORONTO MAPLE LEAFS 1:3 MONTREAL CANADIENS (0:0, 0:2, 1:2)
59. Nylander (Matthews, Spezza) - 24. Gallagher (Staal), 36. Perry (Suzuki, Gustafsson), 58. Toffoli (Staal, Danault)
Brankári: Campbell 20/22 - Price 30/31

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Toronto opäť nepostúpilo do druhého kola! Game 7 vyhral Montreal