Toccheta čaká pohovor v Seattli aj New Yorku Rangers

Bez práce je len chvíľu. Potom, čo sa Arizona Coyotes rozhodli nepokračovať v spolupráci s Rickom Tocchetom, skúsenému koučovi prichádzajú ponuky na pohovory. Stále je oňho záujem a zámorskí insideri prišli s dvomi konkrétnymi klubmi.

Ako prvý začal kolotoč informácií insider Frank Seravalli. Ten oznámil, že Toccheta „vyspovedá“ Ron Francis zo Seattlu. Generálny manažér má na výber z viacerých kvalitných trénerov na trhu, bude chcieť pre novovzniknuté mužstvo vybrať to najlepšie meno. Okrem neho Kraken hovorili aj s Troyom Bodiem, skautom Toronta, čo sa týka pozície vo vedení.

57-ročný tréner zájde aj na opačné pobrežie Spojených štátov. Je možné, že vo svojej púti bude pokračovať v New Yorku Rangers. Klub po hurikáne na vrchných pozíciách opustili prezident, generálny manažér aj tréner David Quinn. Terajší manažér Chris Drury už mal pohovor s Gerardom Gallantom, zatiaľ jediným stopercentne známym sokom Toccheta v boji o pozíciu na lavičke „jazdcov“.

Tocchet začal v rámci NHL zbierať trénerské skúsenosti od sezóny 2002/03. Prešiel si ako asistent Coloradom a Phoenixom, chvíľu bol dokonca hlavným trénerom Tampy Bay. Po odmlke sa vrátil, ako asistent vyhral v Pittsburghu dva Stanley Cupy a odišiel na štyri roky do Arizony.

Tocchetovo pôsobenie v klube sme rozobrali v nedávnej analýze, v ktorej okrem iného pri hľadaní dôvodov odchodu píšeme: „Razantný zdvih defenzívy pod Tocchetom pochovala ťažkopádna ofenzíva. O Coyotes sa pred rokmi hovorilo ako o nastupujúcom čiernom koňovi súťaže. Klub tieto slová doteraz nedokázal potvrdiť.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.