Tisícky dolárov za hokej? V Montreale realita, Kanada zažije prvý zápas s divákmi

Montreal je hokejová bašta a o tom sa nemusí diskutovať. V prvom kole play-off navyše bojujú pôvodní Canadiens s ďalším historicky významným celkom – kanadským Torontom. No a šiesty duel tejto série bude prvým, ktorý v Kanade navštívia aj fanúšikovia.

Maple Leafs držia mečbal. V sérii vedú 3:2 na zápasy, najbližšie stretnutie hostí Montreal. Do Bell Centra sa po prvýkrát v sezóne dostanú aj diváci. Samozrejme, v obmedzenom počte. Dokopy ich môže prísť 2500 (pričom najväčšia aréna v NHL má kapacitu 21 302 miest).

Z dôvodu obmedzeného počtu miest i smädu tamojších priaznivcov po hokeji nastavili Habs veľmi vysoké ceny. Vstupenky sa síce vypredali enormne rýchlo, avšak kto chcel ísť na hokej, musel dať vyše tisícpäťsto dolárov. Najlacnejšie lístky stáli už po chvíli predaja približne 1600 kanadských dolárov (vyše 1300 amerických dolárov). Na samom začiatku sa dali zohnať aj pod tisíc amerických dolárov.

Ako ďalej zistili Toronto Star, lístky v spodných radoch stáli omnoho viac. Najdrahší, aký na internete objavili, bol ponúkaný za 8060 kanadských dolárov (6673 amerických dolárov).

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.