Thatcher Demko podpísal nový päťročný kontrakt

Je jednotkou budúcnosti a nový kontrakt to len potvrdil. Talentovaný Američan v bránke Vancouveru Canucks, Thatcher Demko, je finančne zabezpečený. Manažment „kosatiek“ sa mu nestránil dať dlhodobú zmluvu a dohoda je na svete.

25-ročný rodák z Kalifornie a niekdajšia 36. draftová voľba zostane podľa aktuálneho plánu v Britskej Kolumbii nasledujúcich päť rokov. Dovedna zarobí 25 miliónov dolárov, čo činí päť miliónov ročne. Po Binningtonovom 6×6 kontrakte je to ďalší veľký brankársky podpis sezóny.

Demko práve chytá druhú plnú sezónu v drese Vancouveru. V 25 dueloch si drží 91,7-percentnú úspešnosť zákrokov pri priemere 2,77 inkasovaných gólov na zápas. Vyhral dvanásť stretnutí, z toho raz za svoj chrbát nepustil ani jeden puk.

O dlhodobom osude svojho bránkoviska rozhodli „kosatky“ v medzisezónnom období. Jacoba Markströma nechali ako neobmedzeného voľného hráča podpísať v Calgary, kým oni zvolili mladší variant. Demkov aktuálny kontrakt sa končí na konci sezóny. Zarába 1,05 mil. ročne.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.