Těšíme se na novou šanci, shodují se Vrána s Pánikem

Jakub Vrána i Richard Pánik za sebou mají první trénink v dresu Detroitu Red Wings. Zatímco Vrána obsadil místo ve druhé formaci s Rasmussenem a Filppulou, slovenský zástupce bruslil ve třetí lajně s Gagnerem a Namestnikovem. Oba se pak vyjádřili do médií o svých pocitech z výměny.

„Byl to docela šok, ale zároveň se mi tím naskytla skvělá příležitost. Těším se na to,“ začal Vrána. „Je to součást byznysu, teď se budu snažit pomoct Detroitu a doufám, že dokážeme velké věci.“ Jak se o výměně dozvěděl? „Vlastně jsem zrovna dostával vakcínu, když mi zavolal manažer Washingtonu. Měl jsem smíšené pocity, přeci jen mě Capitals draftovali, mám nějaký vztah k městu a klukům z týmu. Ale když mi zavolal Steve Yzerman a řekl mi, že mi chce dát šanci, převážily pocity natěšení na to, jak můžu pomoct budovat tým,“ řekl.

Jak jsme psali i v naší analýze, podle Briana MacLellana (GM Capitals) byl Vrána frustrovaný a potřeboval změnu prostředí. Sám Vrána se v reakci na tyto komentáře jen pousmál.

„Četl jsem to, ale moc nevím, co se dělo v pozadí. Nevím, jestli to byl hlavní důvod výměny. Ani se tím nestresuju, chci jen hrát hokej. Chci odevzdat na ledě nejlepší výkony.“

Radost z nové šance s českým reprezentantem sdílel také Richard Pánik, který byl součástí zřejmě největší výměny během uzávěrky přestupů.

„Jsem rád, že jsem tady. Ve Washingtonu to nevyšlo, jak bych si představoval, ale to tak občas je. Snad tato nabídnutá nová šance bude prospěšná pro mě i pro tým,“ doufá 30letý útočník, který se minulý týden dokonce ocitl na waivers. Odtud si jej ale nikdo nevzal. „Tušil jsem, že se možná během trade deadline budu stěhovat. Nevěděl jsem to jistě, ale měl jsem takový dojem. Moc mě to nepřekvapilo.“

„Beru to jako nový start a šanci dokázat, že umím hrát na úrovni NHL. Chci si urvat místo v týmu. Zatím mi sezóna nevycházela, jak bych si představoval. Mám teď ještě 12 zápasů, abych ze sebe dostal to nejlepší a pomohl týmu vyhrávat,“ zakončuje Pánik.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.