Teploty do -40, praskali puky: Najdlhší hokejový zápas vyzbieral 1,8 mil. dolárov

V Kanade sa v posledných dňoch konala špeciálna udalosť. Hokej sa hral doslova vo dne, v noci, a to bez prestávky. Prostredníctvom YouTube sme mohli byť svedkami najdlhšieho hokejového zápasu. Trval viac ako desať dní.

Dokopy 251 a pol hodiny trvajúci duel (10 dní a 11,5 hodiny) sa skončil víťazstvom červených nad bielymi pomerom 2649 : 2528. Strelecky však, paradoxne, boli aktívnejší porazení. Bieli ohrozili súperovho brankára až 10 253-krát, kým opačným smerom putovalo 9 996 striel.

Hlavným cieľom projektu bolo vyzbierať čo najviac peňazí na výskum liečby rakoviny. Výsledná suma bola venovaná Albertskej univerzite. Dokopy sa podarilo získať približne 1 840 000 amerických dolárov. Začalo sa štvrtého februára, teploty boli poriadne mrazivé.

Ako hovoril teplomer, mrazy siahali až na úroveň štyridsať stupňov pod nulu. Hráči do zápasu vložili obetavosť. Siedmy ročník podujatia bol pre pandémiu a s ňou spojené opatrenia špecifický. Žiaľ, naživo ho nevideli žiadni diváci, no celý duel bol odvysielaný v priamom prenose na YouTube.

Významne sa musel zredukovať aj počet dobrovoľníkov. Organizátori nemohli porušiť žiadne z prísnych opatrení provincie Alberta. „Tento rok sme sa s tým museli pobiť,“ povedal pre Global News Brent Saik, hlavný organizátor. „Vždy po skončení ďakujem osemsto dobrovoľníkom. Teraz ďakujem len desiatim. Je neuveriteľné, čo dokážete urobiť v takom malom počte.“

Počas mrazivých nocí sa použilo veľa pukov. Dôvod je jednoduchý – bol taký mráz, až praskali. Ako hovoril jeden z brankárov, počas nočnej „šichty“ si pod výstroj musel obliecť až štyri vrstvy oblečenia. Účastníci sa zhodujú – vzdať sa? To nikomu nezišlo na um. Napriek varovaniam pred extrémnym mrazom, ktorý pocitovo pri silnom vetre klesal až pod -50°C.

Suverénne najlepším strelcom najdlhšieho stretnutia sa stal Braden Hughes. Ten sa trafil 435-krát, ako jediný preliezol hranicu troch stovák gólov. Hral za červených. Najlepší strelec v bielom drese bol Darin Archibald, ktorý strelil 260 gólov. Do duelu zasiahlo štyridsať hokejistov.

Od roku 2003 už podujatie Najdlhší hokejový zápas vyzbieralo 5,5 mil. dolárov.


DOVOĽTE NÁM USKUTOČNIŤ ĎALŠIE VÍZIE!
Už roky čítate blog Oh my Hockey úplne zadarmo. Aby to tak pokračovalo a mohli sme napredovať, prosíme, podporte nás dobrovoľnou čiastkou. Ďakujeme!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.