Tatarove suchoty neustávajú. V závere zápasu ho tréner posadil

Najlepší slovenský útočník súčasnosti, Tomáš Tatar, neprežíva plodné obdobie. Jeho herná kríza bola podčiarknutá nedávnym posadením na tribúnu. Ani to zatiaľ nepomohlo. Tatar dnes v noci odohral najmenej v aktuálnej sezóne.

Jeho celkový ice-time pri nočnej prehre proti Ottawe Senators nepresiahol jedenásť minút. Doteraz pritom aj po znížení herného času hrával zhruba štrnásť minút za stretnutie. Rozdiel urobil záver zápasu. Kouč Claude Julien nebol spokojný, tak ho posadil.

Tatar, aktuálne nastupujúci v treťom útoku po boku Kotkaniemiho a Armiu, nehral od 52. minúty. Presedel teda záverečných takmer osem minút duelu aj predĺženie. Nepomohol mu ani fakt, že sa Canadiens v prostrednej dvadsaťminútovke zranil Jonathan Drouin.

Je zrejmé, že s Tatarovou hrou to nie je v kostolnom poriadku. Vlani najproduktívnejší hráč a najlepší strelec tímu začal sľubne, ale upadol do priemeru. V prebiehajúcom ročníku má po 16 zápasoch na konte 9 (4+5) bodov. V bodovaní Habs je siedmy.

Nie je to len 30-ročný Slovák, na ktorého sa spustila spŕška kritiky. Podľa väčšiny diskutujúcich je ešte horší ďalší stavebný pilier mančaftu, Phillip Danault. Boduje ešte menej (0+6), napriek tomu stále dostáva dôveru, vyšší čas na ľade i miesto vo vyššom útoku.

Vlnu kritiky od fanúšikov schytáva aj kouč Julien. Canadiens podľahli najslabšiemu tímu divízie. Tatarovi vyhovuje väčší priestor, napriek tomu ho Julien v hre troch proti trom nevyužil. Definitívnu bodku dal zápasu Brady Tkachuk minútu a pol pred koncom predĺženia.

Podľa Nicka Suzukiho je problém v hlavách. Komplikácie nepostihli jednotlivcov, ale mužstvo ako také. „Proste nad tým príliš rozmýšľame, hráme tak, aby sme neprehrali,“ cituje ho AP News. „To nikdy nie je dobré. Na začiatku sezóny sme boli nabití energiou. Pre každého znamenal hokej zábavu. Teraz sa to niekam stratilo.“


Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.