Tatar dnes v noci nemal hrať. Zachránilo ho Staalovo zranenie

Nepresvedčivé výkony a nenapĺňanie očakávaní. To mohlo zapríčiniť, že sa Tomáš Tatar nepredstaví v treťom zápase play-off série Montrealu Canadiens proti Torontu Maple Leafs. Tréner Dominique Ducharme mal v pláne posadiť ho na tribúnu, debut v play-off mal na jeho mieste zažiť Cole Caufield.

30-ročného slovenského útočníka to nahnevalo. Od frustrácie buchol pri odchode z ľadu do dverí.

Trénerov úmysel sa však zmenil pred zápasom, keď vysvitlo, že doň nemôže zasiahnuť veterán Eric Staal. Trápi ho bližšie nešpecifikované zranenie. Z analytického pohľadu pritom patril v druhom zápase série medzi najlepších hráčov duelu. Jeho hra sa však i tak nepozdávala hlavnému trénerovi Dominiquemu Ducharmemu.

Na druhej strane však Tatar odohral viac ako v druhom zápase. Na ľade strávil 13 a štvrť minúty a pripísal si prvý bod v tohtoročných bojoch o Stanley Cup. Asistoval pri jedinom presnom zásahu Montrealu, no na víťazstvo to nestačilo. Maple Leafs porazili Canadiens 2:1 a v sérii vedú rovnakým skóre.

Tatar však ukázal bojovnosť. Okrem bodu si zapísal aj päť hitov, hoci v rámci streleckej aktivity iba raz ohrozil brankára Campbella.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.