Tampe sa zranili Kučerov aj Sergačov

Oh My Hockey|23. máj 2021 o 09:32

Tampa Bay Lightning včera večer vybojovala Pyrrhovo víťazstvo. Po výhre 6:2 už vedú v sérii nad Floridou Panthers 3:2, avšak na čele sa im po zraneniach kľúčových hráčov - útočníka Nikitu Kučerova a obrancu Michaila Sergačova - urobili vrásky.

Kučerov zažíval vynikajúci zápas. Ruský forvard viedol Tampu za výhrou gólom a tromi asistenciami, avšak v tretej tretine ho bez puku a záujmu o hru sekol Anthony Duclair do nohy až tak, že opustil duel. Z ľadu odchádzal po vlastných, no nevyzeralo to s ním najružovejšie.

"Dúfam, že je v poriadku," stručne komentoval situáciu tréner "panterov", Joel Quenneville. Ani proťajšok, Jon Cooper, nechcel hovoriť o zraneniach.

O zdravotnom stave Kučerova sa zatiaľ nevedia nové detaily. Do play-off vlietol po vynechanej základnej časti ako uragán, v štyroch dueloch má na konte deväť bodov. Bohužiaľ pre Tampu, okrem neho sa im zranil aj pilier obrany, Michail Sergačov.

Tri a trištvrte minúty pred koncom riadnej hracej doby ho bodýčekom zostrelil Patric Hörnqvist, pričom nepríjemne narazil na mantinel. Keď k nemu prišiel tímový lekár, zvíjal sa v bolestiach.

TAMPA BAY LIGHTNING 6:2 FLORIDA PANTHERS (3:1, 2:1, 1:0)
3. Cirelli (Killorn, Černák), 8. Gourde (Kučerov, Sergačov), 17. Palát (Černák, Kučerov), 26. Killorn (Kučerov, Hedman), 28. Killorn (Stamkos, Cirelli), 45. Kučerov (Stamkos, Killorn) - 9. Huberdeau (Hornqvist, Bennett), 39. Verhaeghe (Barkov, Huberdeau)
Brankári: Vasilevskij 39/41 - Bobrovskij 9/14, Driedger 11/12