Oh My Hockey|1. sep 2020 o 07:56

Tampa Bay Lightning boli mierne favorizovaní. Svoju úlohu zvládli a v piatich zápasoch postúpili do finále Východnej konferencie.

Šiltovku mal nízko, ani sa nedíval do kamery. Jeden z najlepších hráčov Bruins v play-off, David Krejčí, bol zjavne veľmi sklamaný. Cítil po roku veľkú šancu, no tá zostane nevyužitá. A to v dobe, keď sa jadro tímu Bostonu začína pomaly, ale isto rozpadať.

"Niektorým z nás už ostáva len rok alebo tri," povedal po zápase. "Neľutujem, že som prišiel do bubliny bojovať o Stanley Cup. Urobil by som to opäť."

Dôvodov neúspechu Bruins je niekoľko. Ten hlavný je však nad Slnko jasnejší. Bolts svojho súpera predčili prakticky vo všetkom. Od brankára po útok, od individuálnej po tímovú hru. V Bruins sa dnešným zápasom navyše možno skončila éra kapitána Zdena Cháru. Začne sa stavať iný, nový tím s novými tvárami.

"Stále som neučinil definitívne rozhodnutie. Zostávam otvorený všetkým variantom," povedal Big Z po stretnutí.

Zápas poznačil aj moment, keď Zdeno Chára v trinástej minúte zranil hviezdneho Nikitu Kučerova po zásahu vysokou hokejkou. Keď sa za ním obzrel a nedával pozor, trafila ho strela do nohy a v momente sa porúčal na ľad vedľa neho.

"Určite to bol unikátny zážitok, hrať v bubline bez fanúšikov," povedal stručne veterán Patrice Bergeron.

Podľa Bruce Cassidyho za vypadnutie môže aj odchod Tuukku Raska. Fínska jednotka vlani doviedla mužstvo až do finále Stanley Cupu, no v tomto ročníku pre rodinné dôvody odišla z bubliny. To mužstvo mentálne nahlodalo. Hoci prvé zápasy s Halákom v bráne "medvede" vyhrali, potom sa hokejový osud obrátil proti nim.

"Povedal som to už predtým – Tuukkovo rozhodnutie podporujeme na 100 percent," povedal Cassidy pred rozhodujúcim zápasom. "To však nič nemení na tom, že vás to psychicky ovplyvní a ovplyvní to aj to, ako skladáte zápasovú zostavu, keď máte odohrať dva duely za dva dni."

Halák však dnes v noci nesklamal. Chytil 32 z 35 striel Lightning a zápas doviedol do druhého predĺženia. Jeho náprotivok Vasilevskij však chytil úchvatnú formu. V sérii čelil 157 strelám, z ktorých 147 zastavil.

Rozhodujúci gól strelil v čase 94:10 švédsky bek Victor Hedman. "Vieme, čo chceme. Nie pre nás nie je odpoveď," odkázal po stretnutí líder defenzívy Lightning a jeden z najlepších zadákov sveta. Tampa aj v tomto zápase potvrdila, že je na vypäté momenty pripravená stokrát viac ako vlani. Vyhrala ďalšie predĺženie a do finále konferencie postúpila prvýkrát po dvoch rokoch.