Tampa Bay deklasovala Islanders vysoko 8:0

Oh My Hockey|22. jún 2021 o 07:27

New York Islanders prežili zápas ako z hororového filmu. Počas väčšiny play-off sa o nich hovorilo ako o takticky najvyspelejšom a defenzívne najzodpovednejšom mužstve, no dnešok sa zapíše na čiernu listinu v ich spomienkach na sezónu 2020/21.

"Ostrovania" nielenže prehrali v piatom zápase série, ale puk si do ich siete našiel cestu hneď osemkrát! Ide o najvyššiu výhru tohtoročného play-off. Lightning si vybojovali výhodu, pred šiestym zápasom vedú v sérii pomerom 3:2.

Paradoxne sa v pozápasových hodnoteniach od hráčov všetko odrážalo od Vasilevského. Ruský brankár si pripísal štvrtý shutout v play-off v kariére. Bolts síce prestrieľali Islanders v pomere 42:21, ale nebyť dobrého úvodu od gólmana, všetko mohlo byť ináč. "Dnes bol vynikajúci. V začiatkoch zápasu ukázal dôležité zákroky, upokojil nás, potom sme dali góly a nabrali sebavedomie," povedal kapitán Steven Stamkos.

Lightning mali prevahu v podstate v celom zápase. Pred domácim publikom nenechali nič na náhodu. Už po 45 sekundách odštartoval útočnú mašinériu Steven Stamkos. Na druhý gól si "blesky" počkali do 12. minúty, to sa trafil Gourde. No a o posledný, tretí zásah v úvodnej časti, sa postaral Killorn. Po tomto góle vystriedal Varlamova Sorokin.

Štvrtý gól prišiel opäť z hokejky Stamkosa, tentoraz v prvej presilovke v zápase. Od toho momentu stratili "ostrovania" svoj zmysel pre disciplinovanosť a taktiku, boli často vylučovaní, z čoho pramenil zväčšujúci sa debakel. Piaty gól dal v 36. minúte Palát a o dve minúty sa druhým gólom presadil Killorn.

Z obrazu hry vyplývala poriadna frustrácia od hráčov Islanders. Nešportovým gestom sa ukázal hviezdny Matt Barzal na samom konci prostrednej tretiny, za krosček voči Janovi Rottovi dostal trest do konca zápasu.

Ani v poslednej tretine Lightning gólovo nešetrili. Do brány Sorokina poslali posledné dva kúsky. Prvý v 42. minúte z hokejky Pointa, o druhý sa v 53. minúte postaral Schenn.

Erik Černák pre zranenie nenastúpil do zápasu.

TAMPA BAY LIGHTNING 8:0 NEW YORK ISLANDERS
1. Stamkos (Killorn, Cirelli), 12. Gourde (Coleman), 16. Killorn (Savard), 26. Stamkos (Hedman, Kučerov), 36. Palát (Savard, Kučerov), 38. Killorn (Hedman, Point), 42. Point (Kučerov, Stamkos), 53. Schenn (Maroon, Colton)
Brankári: Vasilevskij 21 - Varlamov 13/16 a Sorokin 21/26