Takto by mohla vypadat soupiska Česka na MS juniorů 2021

Mistrovství světa juniorů zná své rozlosování a 25. prosince oficiálně začne. Hrát se bude v Edmontonu a Češi se postupně utkají se Švédskem, Ruskem, Spojenými státy a Rakouskem. Redaktor Oh My Hockey Jakub Hromada sestavil soupisku 25 jmen, které by mohly do Kanady na turnaj odcestovat.

Český tým má velmi těžkou skupinu a předpokládá se, že se umístí na čtvrtém místě za značně silnější trojicí favoritů. S Rakušany vedenými Marcem Rossim, by si měl poradit.

Rakušané mají Marca Rossiho, Češi Jana Myšáka. Není to sice tak opěvované jméno ve světě, ovšem pro národní tým má podobný význam. Právě Myšák povede českou reprezentaci na celém turnaji a bude to on, od něhož se budou očekávat nejlepší výkony. Zároveň je největším kandidátem na funkci kapitána.

Na pozici druhého centra bude vcelku neohroženě Jaromír Pytlík. Podobně jako Martin Chromiak zůstával na draftu dlouho opomíjen, z 99. pozice si jej nakonec vybralo New Jersey. Pytlík bude hrát více fyzicky a podobně jako Adam Raška se bude snažit znepříjemnit hru hvězdám soupeřů. Raška by ale mohl dostat prostor v první lajně právě vedle Myšáka a pravděpodobně Pavla Nováka. Spolu odehráli tři přípravné zápasy se Slováky v červenci a šlapalo jim to.

Novák ale bude mít na pravém křídle konkurenci v Michalu Teplém, jenž hraje velmi dobře v juniorce Winnipegu. I on by měl být jednou z hlavních opor týmu.

Druhý útok by mohl doplnit Radek Mužík, který se možná trochu překvapivě probojoval do sestavy Luleå hrající švédskou nejvyšší soutěž. Sice nevyniká, ale tento počin už něco znamená. Podobně je na tom v Plzni Filip Přikryl, který se s Jonášem Peterkem a Adamem Najmanem poperou o pozici třetího centra.

Michal Gut a Martin Lang by měli mít pozvánku do finálního výběru jistou, Filip Koffer, Michal Beránek a Tomáš Chlubna ještě budou muset zabojovat. Tobiáš Handl, David Vitouch nebo Martin Ryšavý jim dýchají na záda.

Obranu by měl táhnout překvapivě nedraftovaný Šimon Kubíček. Druhý kandidát na kapitánské céčko, lídr, důrazný obránce s povinnostmi na přesilovce. Všestranný bek je několik let nedílnou součástí reprezentačních výběrů a ani mistroství světa juniorů ho nemine.

Jedinými draftovanými obránci českého týmu budou Martin Hugo Haš, kterého si v roce 2019 vybral Washington, a Michael Krutil, jenž se letos dočkal oznámení svého jména ve čtvrtém kole.

Karel Klikorka a Šimon Kučeřík je již osvědčená dvojice, která by také měla být součástí finálního výběru, který odcestuje do Kanady. Velmi slušně se jeví také Jiří Suhrada ve Zlíně.

Stanislav Svozil by měl být největším černým koněm defenzivních řad. Bude bojovat o co nejvyšší umístění na draftu a pokud bude hrát jak nejlépe umí, mohlo by mu vyniknutí na turnaji velmi pomoct. Rozhodně by neměl plnit nějakou druhořadou roli.

Na letním soustředění udělal dojem také David Jiříček, kterému je dokonce ještě o rok méně. Letos se ukázal i v extraligovém týmu Plzně a vypadá to, že si buduje stálou pozici. Daniel Poizl a Ondřej Baláž můžou být záložní variantou.

Celou predikci nominace najdete ZDE:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.