Tak dlho v kempe ešte neprežil. Studenič: Drel som preto celé leto

Zo zámoria prichádzajú pre slovenských fanúšikov výborné správy. Marián Studenič zostal s tímom New Jersey Devils do samého konca prípravného kempu a má veľkú šancu zažiť sezónny debut už v prvom dueli sezóny.

„Som naozaj šťastný, bol to môj cieľ. Zakaždým, keď som prišiel sem, myslel som na kemp a aby som bol pripravený. Drel som preto celé leto. Som rád, že sa to vyplatilo,“ povedal.

Studenič nikdy neodohral celý prípravný kemp, vždy bol pred jeho koncom vyškrtnutý a poslaný o poschodie nižšie, do farmárskej AHL. V kempe okrem neho zostal aj Christián Jaroš, ďalší slovenský hráč s neistou pozíciou v NHL.

„Dostať sa do otváracej zostavy sezóny by bolo úžasné,“ dodáva Studenič. „Každý deň tu tvrdo pracujete, pričom tu máte veľkú konkurenciu. Kým som tu, urobím, čo je v mojich silách, aby sa to podarilo.“

22-ročný rodák zo Záhoria vlani odohral prvých osem zápasov v najlepšej súťaži sveta. Zaknihoval gól a asistenciu. Jeho rola je otázna, aby sa stal pravidelne nastupujúcim hráčom v NHL, musí presvedčiť.

V príprave v troch dueloch zaznamenal jeden gól.

„Byť v NHL znamená nepoľavovať, každý deň ísť na plný plyn. To je hlavné. Je ťažké sa sem dostať, no ešte ťažšie sa tu udržať. To ma naučil posledný rok,“ dodal. „Vlaňajšok bol ťažký, každý bojoval, snažil sa ukázať sa pred trénermi. Odohral som prvé zápasy v NHL, zisťoval som, ako to tu funguje, uvedomoval si veci, čo mi pomohlo aj na tomto kempe.“

„Diablov“ čaká prvé stretnutie v ročníku 2021/22 v noci z piatka na sobotu o 1:00 ráno.


FOTO: NHL.com

One thought on “Tak dlho v kempe ešte neprežil. Studenič: Drel som preto celé leto

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.