Svozil odchází do Ameriky, hrát by měl kanadskou juniorku

Z Brna do Frisca, zpět a zase za moře? Stanislav Svozil má za sebou sezónu, kde se mohl před draftem nejvíce ukázat. Nijak nepropadl, ovšem ani nezazářil. Poslední šanci měl na mistrovství světa do 18 let, nicméně turnaj se mu příliš nepovedl a nyní bude pouze čekat, který tým si ho na draftu vybere. Co je ale jasné, příští rok v Kometě nestráví.

S informací přišel Michal Koštuřík z deníku Sport. „Všechny Svozilovy kroky vedou do Severní Ameriky,“ potvrdil českému novináři informaci o odchodu Stanislava Svozila kouč Komety Brno Jiří Kalous.

O jeho budoucnosti rozhodne tým NHL, který si ho v červenci zvolí. Možné jsou dvě varianty.

Tou první je farmářská AHL. Svozil má za sebou dvě celé sezóny v české Extralize a na seniorský styl hokeje je tedy zvyklý. Působí v ní od svých 16 let, debutoval 256 dní po svých 16. narozeninách na ledě Karlových Varů. Přechod do AHL by tak pro něj neměl být složitý, zvyknout by si musel na užší kluziště a o něco fyzičtější styl hokeje.

Druhou možností je kanadská juniorka. Svozil odehrál v české juniorské lize pouze 50 zápasů, navíc v době, kdy mu bylo 15, respektive 16 let. V poslední době se trápil hlavně v sebevědomí, které mu na ledě chybělo. A kde jinde ho opět získat než v konkurenci svých vrstevníků? Pokud by tato varianta vyhrála, nastoupil by ve Western Hockey League v týmu Regina Pats, který si ho vybral loni v CHL Import Draftu. Klub pro českého fanouška neznámý, nicméně jednoho hráče po vyřazení českého výběru ve čtvrtfinále s Kanadou musí znát všichni.

V klubu působí supertalent Connor Bedard, který proti Česku zaznamenal hned pět bodů. Pokud se nestane nic výjimečně neočekávaného, měl by se stát jedničkou draftu 2023, o kterou ho může připravit snad jen Matvej Mičkov z Ruska.

Ještě tak není jasné, kde přesně bude Stanislav Svozil v příští sezóně hrát. Můžeme i jen tipovat, na jaké pozici bude na draftu vybrán. Nejvyšší prognózy sahaly do úrovně druhé desítky, nejčastější byl konec prvního kola, ale aktuálně se zdá nejvíce reálné, že Svozila potká stejný osud jako loni Jana Myšáka a sklouzne někam do druhého kola.

Subjektivní pohled autora: „Dle mého skončí Stanislav Svozil spíše v juniorce. Jak je zmíněno výše, v poslední době si moc nevěřil, nicméně ve čtvrtfinále konečně vypadal velmi nadějně. Byl sebevědomý s pukem na holi a přestože občas chyboval, byla radost se na něj dívat. Takového Svozila všichni chceme a v Extralize jsme ho letos mockrát neviděli. Přesun do juniorky bych v tomto případě nenazval jako krokem zpět. Roli dominantního hráče si prakticky nikdy nevyzkoušel, nyní by měl skvělou příležitost. Měl by vysoký ice-time, byl by obráncem číslo jedna a tvořil by akce na přesilovce. Pozice, o které by si v Kometě či v AHL mohl nechat jen zdát.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.