Svech zůstává! Andrej Svečnikov podepsal s Carolinou na 8 let

Carolina Hurricanes si pojistila mladý talent a zároveň svého posledního chráněného volného hráče, Andreje Svečnikova. Ten podepsal s Canes osmiletý kontrakt s průměrným ročním příjmem 7,75 milionu dolarů. 21letému Rusovi v létě skončila nováčkovská smlouva, během které Hurricanes přesvědčil o svých schopnostech natolik, že se obě strany dohodly na plnohodnotném kontraktu a vynechaly překlenovací smlouvu, která bývá v jeho věku zvykem.

Svečnikov se tak s novou smlouvou stává druhým nejlépe placeným hráčem Caroliny a nutno říct, že zaslouženě. Přestože se letos nepřiblížil metě bodu na zápas, jeho 15 gólů a 27 asistencí v 55 utkáních je stále úctyhodných, vezmeme-li v potaz jeho stále nízký věk. Vůle zůstat v Raleigh se podepsala i na výši výdělku, podle některých novinářů si mohl říct o víc peněz, Svečnikov ale přistoupil na tzv. „hometown discount“, tedy že bude brát nižší plat, aby mohl být tým úspěšnější.

Podpis okomentoval také GM Caroliny Don Waddell. „Andrej je jedním ze základních stavebních kamenů organizace a jsme nadšeni, že jsme se dohodli na dlouhodobé smlouvě. Je jednou z nejzářnějších hvězd budoucnosti a bude klíčovým mužem v naší snaze získat Stanley Cup v následující dekádě.“

Svečnikov byl původně vybrán jako celková dvojka draftu 2018, v lize dosud odehrál 205 utkání, během kterých nastřílel 59 gólů a přidal k nim 81 asistencí. Dalších 20 bodů přidal v 26 zápasech playoff, na které Canes dosáhli během všech tří sezón, do kterých mladý Rus nastoupil.

Zdroj úvodního obrázku: Sportsnet

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.