Štvrtý trojbodový zápas! Ružička vedie celú AHL + VIDEO

Adam Ružička prežíva začiatok nového ročníka ako z toho najkrajšieho sna. Slovenský mladík zaknihoval štvrtý trojbodový zápas po sebe a dostal sa na čelo bodovania farmárskej súťaže.

Dnes v noci nastúpil jeho Stockton proti Torontu Marlies. Farma Toronta bude mať na bratislavského rodáka naozaj nepríjemné spomienky, veď proti nim Ružička zaknihoval už deväť bodov. Ak ho chcú zastaviť, musia sa pred dnešným zápasom (hrá sa večer o 21:00) poriadne pripraviť.

Heat zdolali Marlies presvedčivým skóre 5:1. Ružička režíroval víťazstvo dvomi gólmi a jednou asistenciou pri góle iného Slováka v drese Stocktonu, Martina Pospíšila. 21-ročný urastený forvard Ružička bol právom vyhlásený prvou hviezdou stretnutia.

Calgary Flames sú iste radi za výkony, ktoré podáva. Posledné tri body ho katapultovali na prvú priečku v bodovaní AHL. Má 12 bodov v šiestich dueloch, čo činí priemer dvoch bodov na zápas! Rovnaký počet bodov majú traja ďalší hokejisti, tí však majú odohratých 8-11 stretnutí.

Ružičku chváli aj tréner Cail MacLean, ktorý podotýka, že na NHL sú potrebné okrem bodov i ďalšie veci – vysoké nasadenie a zvládanie dôležitých maličkostí. „Našťastie si to uvedomuje a pracuje na tom aj počas tohto produktívneho obdobia,“ povedal pre Calgary Sun. „Už len, nech v tom pokračuje.“

GÓL NA 1:0 (A.Ružička)

GÓL NA 2:0 (M.Pospíšil, asistencia A.Ružička)

GÓL NA 4:1 (A.Ružička)

One thought on “Štvrtý trojbodový zápas! Ružička vedie celú AHL + VIDEO

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.