Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Steve Yzerman: Red Wings majú pred sebou kvantum práce

2 min read

Zdroj obrázku: The Hockey News

Stanley Cup? Nie, tak na ten si ešte v Detroite počkajú. Vlani najslabší tím základnej časti – to nie je práve najlichotivejšie označenie. Neznamená však, že by preň mali byť fanúšikovia Red Wings smutní. Práve naopak, Steve Yzerman, ich generálny manažér a niekdajší kapitán, pokračuje v začatej misii.

Práce na ceste na vrchol je ešte mnoho. „To si píšte,“ povedal pre NHL Network na otázku, či je šťastný zo smerovania svojho tímu po tohtoročnej offseason. „Samozrejme, je pred nami ešte kvantum práce. Každý tím sa väčšinou cíti po offseason dobre, ale ja verím, že nám naši noví hráči skutočne pomôžu.“

Yzerman neostal svojej povesti nič dlžný a pred novou sezónou posilnil svoj tím o niekoľko mien. Do Detroitu prišli Vladislav Namestnikov, Bobby Ryan, Thomas Greiss, Troy Stecher i Jon Merrill. Zmluvu predĺžili Anthony Mantha aj Tyler Bertuzzi.

Napriek minulej psychicky náročnej sezóne plnej prehier Yzerman vidí správny smer.

„Naši mladí hráči hrali veľmi dobre. Tyler, Anthony, Dylan Larkin aj Filip Hronek,“ dodáva Yzerman. „Robby Fabbri hral po príchode zo St. Louis takisto dobre, takže ak tu zvládneme pridať jedného, možno dvoch mladíkov aj v nasledujúcej sezóne a v tomto trende pomaly pokračovať, dúfame, že niektorí hráči, ktorých sme v minulých rokoch draftovali, sa budú časom dostávať viac a viac do zostavy a každým rokom sa zlepšovať.“

Red Wings patria medzi kluby s najlepšou základňou mladíkov. V posledných štyroch rokoch vyberali vždy v prvej desiatke, siahli po Lucasovi Raymondovi (štvorka draftu 2020), Moritzovi Seiderovi (šestka draftu 2019), Filipovi Zadinovi (šestka draftu 2018) a Michaelovi Rasmussenovi (deviatka draftu 2017).

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.