Staal sa nebráni trejdu, chce bojovať o Stanley Cup

Nikto nechce byť posledný, zvlášť nie veterán, ktorého kariéra sa chýli ku koncu a šance na Stanley Cup sa stenčujú. Keby ste sa opýtali Erica Staala na situáciu v Buffale, asi by práve nehorel spokojnosťou. Je horúcim kandidátom na výmenu.

O centrovi Sabres sa síce nešpekuluje tak ako o Eichelovi, ale aj jeho meno pomerne často zaznievalo v rôznych „rumors“. 36-ročný veterán sa pridal k Sabres pred aktuálnou sezónou, bol vymenený z Minnesoty. Iste dúfal, že sa ročník 2020/21 bude vyvíjať priaznivejšie.

Ako vraví Pierre LeBrun, niekdajší kapitán Caroliny Hurricanes sa nebráni výmene, hoci má v klauzule modifikovanú klauzulu o nevymeniteľnosti: „V posledných rokoch Staal informoval Minnesotu, že by sa radšej nesťahoval. Lenže už nie je v Minnesote. Počas off-season bol vymenený do Buffala trochu proti svojej vôli. Dopočul som sa, že by sa nebránil výmene do tímu favorita. Ak by prišla ponuka od správneho klubu, šiel by.“

Staal má v zmluve klauzulu, vďaka ktorej môže pred trejdom označiť desať organizácií, kam ho Sabres nemôžu vymeniť. Vychádzajúc z LeBrunových slov by sa určite jednalo o kluby bez reálnej šance na Stanley Cup – Red Wings, Senators či Ducks. Jeho cena nebude príliš vysoká, keďže sa mu po sezóne končí dvojročný kontrakt.

V sezóne 2020/21 je člen Triple Gold Clubu šiestym najproduktívnejším hráčom Sabres. V 24 zápasoch zaknihoval 9 (3+6) bodov.

One thought on “Staal sa nebráni trejdu, chce bojovať o Stanley Cup

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.