Ut. aug 11th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

ST: Phil Kessel bude vymenený. Kam? Bohvie

5 min read

V posledných dňoch sa diaľkou hokejových internetov šírila ako rýchlosťou svetla správa o tom, že Minnesota Wild a Pittsburgh Penguins chystajú veľkú výmenu. Podľa posledného reportu Boba McKenzieho z TSN, ktorý je, ak nie najlepší, tak jeden z najlepších zdrojov informácií z NHL, Phil Kessel odmietol výmenu do Minnesoty Wild.

Súčasťou balíčka, ktorý by smeroval do Pittsburghu, boli podľa neho C Victor Rask a LW Jason Zucker. Z Pittsburghu by smeroval ako súčasť výmeny taktiež obranca Jack Johnson. Táto výmena sa však nestala a nestane. A úprimne? Ak by k tým dvom útočníkom Minnesota pridala nejakú tu voľbu v drafte, bol by to celkom slušný trejd. No veľký otáznik by ostal na Victorovi Raskovi, ktorý po niekoľkých zraneniach neskutočne výkonnostne upadol a neočakávam, že sa niekedy dostane späť do starej dobrej formy, ktorou si zaslúžil svoj štvormiliónový kontrakt. To by bol veľmi veľký risk pre Pens, aj keď, zbavili by sa Jacka Johnsona, ktorý na NHL už nemá kvalitu. A fakt, že sa detaily dostali na povrch nasvedčuje tomu, že niečo sa poriadne pokašľalo pri tejto výmene.

31-ročný rodák z Madisonu v americkom štáte Wisconsin nemá v lige najlepšie meno najmä medzi novinármi, ktorých nenávidí ešte z čias v Toronte. No to nič nemení na fakte, že ide o elitného útočníka, ktorý je rýchly v prechode do útoku, má vysoko vyvinuté schopnosti playmakera, no zároveň má aj jednu z najlepších striel zápästím v lige. Ide o ofenzívnu mašinu, ktorá dokáže rozhodovať zápasy osamote. Veľkým plusom je to, že napriek tomu, že podľa niektorých ľudí vyzerá nezdravo, je neskutočne odolný a toho dôkazom je to, že od začiatku sezóny 2009/10 nevynechal ani jedno jediné stretnutie! V základnej časti tak ťahá sériu 774 zápasov bez vynechania, čo je jedna z najdlhších sérií v histórií.

Tím, ktorý získa Kessela získa útočníka do prvej formácie, ktorý dokáže spraviť všetko sám v útočnom pásme a ktorý bude jedným z ťahúňov tímu. Nebude však ani trochu dobrý v defenzívne, skôr naopak a ani nebude mať skvelé čísla držania puku, kedže jeho hra na tom nie je stavaná. V podstate je to ten typ hráča, ktorý zje spoluhráčovi večeru, stratí trikrát puk v obrannom pásme, padne po jeho chybe gól-dva, no potom si dá zo srandy hetrik, lebo je tak skvelý ofenzívne.

Má však aj klauzulu o nevymeniteľnosti, kde Kessel informuje o ôsmich tímoch, do ktorých môže byť vymenený. Minnesota medzi konkrétnymi tímami nebola. Kto tam je, to môžeme len a len špekulovať. A viete čo? Poďme špekulovať. Jedným z ôsmych tímov by mala byť Arizona Coyotes. Dôvod? Žiadne veľké média sa o ten tím nezaujímajú a to Kesselovi vyhovuje, keďže dobre vieme, že on a média, to je priam námet na telenovelu sám osebe. Plus tam ako hlavný tréner pôsobí Rick Tocchet, ktorý bol súčasťou trénerského štábu Mikea Sullivana v Pittsburghu a práve on si bol veľmi blízky s Kesselom, ktorý jeho rady počúval a dobre sa vie, že sú dobrí kamaráti.

Ďalšie tímy, ktoré by možno vyhovovali Kesselovým požiadavkám by boli Florida Panthers, aj keď neviem, či by to on a Coach Q dobre spolu znášali. Lepším kandidátom by bol Nashville. Laviolette je ofenzívne ladený tréner, ktorý by nechal Kesselovi voľnosť v útoku. Hovorí sa o potencionálnej výmene PK Subbana za ofenzívneho hráča. Možno to bude výmena? Pochybujem, ale poviem vám úprimne, že pri histórií Davida Poilea, GM Predators, by som sa tomu absolútne nečudoval. O ďalších tímoch nemám ani šajnu. Kessel je podľa všetkých dostupných informácií veľmi divný človek, čiže tých 8 tímov môže byť hocijakých. Myslím si však, že Arizona tam je. Ostatné? Bohvie.

Podľa mňa bude vymenený do Arizony Coyotes. A už nie je ani otázka, či bude vymenený, ale kedy a do akého tímu. Aká teda bude cena za jeho služby pre Arizonu? Odhadujem, že Pens budú chcieť naspäť balíček, ktorý bude tvoriť C/LW Alex Galchenyuk, ktorý je dobrým všestranným ofenzívnym hráčom, ktorý má potenciál mať nad 60 bodov za sezónu konštantne a ďalej je pri jeho mene dôležité spomenúť to, že pred výmenou do Arizony o neho mal Pittsburgh veľký záujem. Neviem, aká bola ponuka, ale šli po ňom veľmi poriadne, čiže sa dá očakávať, že ho budú chcieť ako súčasť balíčka za Kessela. Ďalšími dvoma časťami výmeny by mala byť voľba v druhom kole draftu 2021. Je to najmenej hodnotná voľba z tria volieb v od tohto roku po rok 2021. Najcennejšia je tá v roku 2020, nakoľko sa bude jednať o jeden z najhlbších draftov za posledné roky. Potom tá tohtoročná a následne tá, ktorú spomínam ako súčasť výmeny. Posledným kúskom skladačky by mal byť mladý prospekt do obrany, nie však najvyššej kvality. Niečo ako Cam Dineen alebo Filip Westerlund, ktorí majú potenciál, ale nie totálne vysoký. Pittsburgh bude chcieť aj trochu úľavy na platovom strope spolu s odchodom Kessela a toto vyhovuje týmto kritériám.

Toto je však iba môj odhad. Cena sa môže líšiť vďaka rôznym veciam, ako napríklad požiadavky jednotlivých generálnych manažérov, ponuka jednotlivých tímov a samotné rozhodnutie GM Pens. Kessel však bude skvelou posilou pre veľa tímov a môžeme očakávať veľa zapojených tímov.

1 thought on “ST: Phil Kessel bude vymenený. Kam? Bohvie

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.