Ne. sep 20th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

ST: Ešte neviem, ako toto dielo nazvem. No niečo tu nie je v poriadku…

4 min read

Ako ste si mohli všimnúť zo začiatku Tipsport ligy, tak sa „trochu“ pozmenil formát streamovania súťaže a ako si mnohých bankové kontá mohli všimnúť, tak sledovanie prenosov je od tejto sezóny predplatené na platforme, ktorá zakazuje ľuďom do 18 rokov sledovať slovenský hokej.

Áno, jedná sa o Tipsport samotný. Alebo teda hlavný generálny partner slovenskej súťaže – Tipsport, pardon! Prvý problém pre mňa je samotná potreba platenia sledovania. A poviem to úprimne a hneď. Absolútne by som nemal problém zaplatiť za predplatenie pozerania Slovenskej najvyššej súťaže, ak 1) by bola zaručená kvalita prenosov na najvyššej úrovni, 2) by bol zaručený zostrih zo zápasov a možné spätné pozretie si celého zápasu (napríklad pre potreby študovania zápasov skautmi v prípade mladíkov, ak by nestačilo jedno pozretie), 3) dostatočný počet opakovaných záberov na situácie v priebehu zápasu.

Problémom je taktiež to, že to doslova zakazuje pozeranie slovenského hokeja ľuďom mladším ako 18 rokov, čo je veľmi veľká časť divákov! Týmto stratia záujem o sledovanie hokeja, budú musieť robiť iné veci, ktoré nie sú rovnako dobré ako pozeranie hokeja a začnú robiť absolútne neľudské nechutnosti, ako napríklad pozerať priveľa futbalu (just joking). Človek sa musí zaregistrovať na stránku Tipsportu a následné pre potvrdenie platby odoslať kópiu občianskeho preukazu, ktorá potvrdzuje, že daný predplatiteľ má naozaj nad 18 rokov. Predtým sa vysielali živé prenosy na internetovom portáli Husté, ktorému však skončila licencia. Prenosy boli lepšie, bol tam celkom slušný komentár a taktiež opakované zábery a zostrihy zápasov. Nebolo to dokonalé, ale bolo to zadarmo a prístupné kdekoľvek a komukoľvek aj bez potreby prihlásenia sa.

Čo v jednoduchosti znamená, že v pre pozeranie najvyššej slovenskej hokejovej súťaže budete musieť podporiť stávkovanie a veľké spoločnosti ako Tipsport, ktoré už aj bez tohto zbytočného predplácania možnosti sledovať nízku kvalitu majú miliónové zisky. Je síce milé a pekné od pána Lintnera, že sa zaujíma o finančne záujmy svojich obchodných partnerov, ale keď to znamená, že musím ja alebo iný človek platiť za to, aby som si pozrel stream hodný podpriemerného youtubera z nejakého Tadžikistanu, tak to nie, vďaka!

Toto bol komentár pána Lintnera k tejto veci z internetového portálu Refresher: „Nerozumiem, prečo by sa mal niekto sťažovať, keď je stream podmienený iba registráciou. Je to najlacnejší prístup k streamom, aký v Európe v hokeji je. Očakával by som skôr pozitívne reakcie.“ Zaujímave, že pán Lintner očakáva pozitívne reakcie na zákaz pozerania slovenského hokeja online deťom pod 18 rokov a prechodu z platformy, ktorá je zadarmo, na platformu, kde od vás žiadajú za malú kvalitu predplatenie ich služieb. V akom vesmíre si mohlo vedenie súťaže myslieť, že toto je nápad s ktorým prerazia trh? Oveľa väčšie súťaže sa dajú jednoducho pozrieť mimo plateného spektra online a bez problémov. Bohužiaľ u nás sa musí za všetko platiť aby organizácie dostali svoje a divák dostal NIČ. Lebo pozrel som si niekoľko duelov na Tipsporte, ale tá kvalita bola zlá. Jednoducho o ničom. Ak by tá kvalita bola vysoká so všetkým, čo k predplateným prenosom platí, tak neceknem ani slovíčko a predplatím si to. Ale inak nehrozí a verím, že viacero ľudí má podobný alebo rovnaký názor.

A je mi úprimne jedno, či sa tento názor niekomu bude páčiť alebo nie. Jednoducho ide o vec, ktorá nemá byť platená a ak má byť platená, tak (prepáčte, že sa opakujem, vážne sorry) má byť v istej kvalite hodnej akéhokoľvek platenia! Pozitívom sú prenosy aj na Sport TV (Sport 1 a Sport 2) mimo RTVS, no nie stále je k dispozícii televízia a nie stále pôjde na tých kanáloch váš obľúbený tím. A ak si myslia, že toto im nabehne zisky, tak sa mýlia. Jednoducho to odpúta sledovateľov od ich produktu. Ale tak asi HLAVNÝ GENERÁLNY PARTNER na tom bude mať jednopercentný zisk, čiže sa to asi oplatí. Týmto géniom do hlavy ja nevidím, bohužiaľ. A verím, že Richard je skvelý človek a toto nie je priamy osobný útok na jeho osobu, ale na jeho rozhodnutie. Ktoré, povedzme si úprimne, bolo veľmi.. zlé. Ostaňme na slovíčku „zlé“.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.