So. feb 29th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Správy o konci kariéry vyvrátené, Weber vynechá „len“ niekoľko týždňov

2 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Zo zámoria (presnejšie od Nicka Kypreosa) včera prišli veľmi nepríjemné správy. Na svojom Twitteri oznámil, že podľa jeho zdroja je budúcnosť Shea Webera ohrozená zranením členka. Montreal Canadiens ale tieto správy oficiálne poprel v oficiálnom vyhlásení o stave ich kapitána.

Konečné lekárske vyšetrenia určili dobu jeho rekonvalescencie na štyri až šesť týždňov. 34-ročný veterán vynechal posledné štyri zápasy Habs.

Prvé správy od Kypreosa boli veľmi nepriaznivé. Po oficiálnych faktoch spadol fanúšikom Montrealu kameň zo srdca, hoci ani takáto dlhá maródka tímu nepomôže. Weber bol základným stavebným kameňom mužstva a zažíval najlepšiu sezónu za posledné roky. V 55 zápasoch si doteraz pripísal 34 (13+21) bodov. Aj v tabuľke +/- mal +8, po Philipovi Danaultovi a Joelovi Armiovi tretiu najvyššiu hodnotu v tíme.

Zranenie členka je nepríjemnou správou. Weberovo zdravie nie je v posledných rokoch ideálne. Zmluvu má ešte na ďalších šesť rokov, pričom ročne z platového stropu ukrajuje 7 857 143 dolárov. Montreal momentálne nemá nikoho, kým by ho mohol spoľahlivo nahradiť.

Weber prišiel do klubu výmenou za PK Subbana do Nashvillu Predators v roku 2016. Kým Shea sa stal stabilnou súčasťou mužstva, Subban už v drese Predators nepôsobí. Aktuálne hrá za New Jersey Devils.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.