Splnený sen: Leafs nemali náhradníka, podpísali jednodňový kontrakt s univerzitným brankárom

Jackovi Campbellovi nemal kto robiť dvojku. Situácia v tíme Toronta bola po zranení Petra Mrázka bezradná. Český brankár vypadol na niekoľko týždňov.

Namiesto neho by mal byť dvojkou Michael Hutchinson, avšak pravidlá NHL skomplikovali inak triviálny proces. Vedenie Toronta ho nemohlo povolať. Resp. mohlo, no bolo by to riskantné.

Okrem Mrázka je totižto mimo hru aj Justin Holl. Obranca nemôže hrať pre chorobu, nemôže byť poslaný do AHL. Maple Leafs sa museli rozhodnúť – buď pošlú na farmu niekoho iného a povolajú Hutchinsona, alebo dajú jednodňový kontrakt brankárovi nižšej úrovne a budú sa modliť, aby nemusel zasahovať.

Zvolili druhý variant. Amatérsku zmluvu podpísal Alex Bishop, brankár Torontskej univerzity. „Ide o to, že zmrazený platový strop vytvoril niektoré situácie, ktoré je oveľa ťažšie zvládnuť ako pred rokom, keď sme mohli mať taxi zostavu a tretieho brankára. Teraz si jednou z tých situácií prechádzame,“ stručne vysvetlil tréner Sheldon Keefe.

Maple Leafs napokon doviedli domáci zápas proti Ottawe Senators do víťazného konca. Bishop sa prizeral len zo striedačky, Jack Campbell pochytal 20 striel a udržal výhru 3:1.

„Bolo to fakt neskutočné,“ hovoril o atmosfére na striedačke 24-ročný gólman. „Nie je veľa ľudí, ktorí dostanú takúto príležitosť. Som šťastlivec.“

Pri vzniknutej situácii si mnohí fanúšikovia spomenuli na azda najslávnejší moment neznámeho brankára v NHL. Tým je výhra Caroliny nad Torontom z febuára 2020, keď sa do brány Hurricanes musel postaviť rolbár Toronta David Ayres a napísal legendárny príbeh.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.