Spezzu umiestnili na waiver. Ak si ho niekto vezme, ukončí kariéru

Jason Spezza je na pokraji rozhodnutia o konci kariéry. O osude jeho pôsobenia v hokeji rozhodne nasledujúcich 24 hodín. Toronto Maple Leafs ho napísali na waiver listinu za účelom mať ho pripraveného na taxi squad.

S týmto krokom prišlo možné riziko, že sa bude 37-ročný Kanaďan sťahovať. Organizácia Maple Leafs je jeho tretím domovom v kariére a ďalší nepridá. „Proste odíde do dôchodku,“ reagoval pre Sportsnet jeho agent Rick Curran na otázku, čo ak naňho niekto ukáže.

Jason sa na sklonku kariéry rozhodol posilniť Toronto Maple Leafs. S klubom podpísal ročný kontrakt na sezónu 2019/20 a pred tou aktuálnou ho predĺžil. V obidvoch prípadoch mal na ročnej výplatnej páske najnižšiu možnú sumu, teda rovných sedemsto tisíc dolárov.

Kedysi 90-bodový hráč vlani za Leafs odohral 58 stretnutí so ziskom 25 (9+16) bodov. V ročníku 2020/21 pridal tri duely, v ktorých zaknihoval jednu asistenciu. Ako potvrdil v jeseni, to, že môže hrať za Toronto, je jeho splneným snom, keďže tu vyrastal.

Okrem Spezzu sa na waiver listine ocitol aj gólman Aaron Dell. Keďže sme počuli jasný signál Spezzovho agenta, je Dell asi jediným adeptom na odchod z najväčšieho mesta Kanady. Špekuluje sa o tom, že ho Torontu uchmatnú Edmonton Oilers, klub, ktorý si včera z waiver listiny LA Kings zobral Troya Grosenicka.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.