Spekulace se naplnily, Foligno patří Torontu!

Kapitán Columbusu skutečně míří za hranice až k Maple Leafs, stal se hlavní položkou složitější výměny. Do té se mimo Toronto a Blue Jackets totiž přidalo i San Jose.

TOR získává: Nick Foligno, Stefan Noesen
CBJ získává: 1. kolo draftu 2021, 4. kolo draftu 2022
SJS získává: 4. kolo draftu 2021

Zároveň si Columbus ponechá 50 % z platu Nicka Foligna. Zbylých 50 % si mezi sebe rovným dílem rozdělí Toronto i San Jose.

Ačkoliv by celá výměna šla sestavit velice jednoduše, kvůli ponechání části platu Foligna San Jose musel být trejd proveden poněkud zvláštně. Foligno se musel stát alespoň na chvíli hráčem Sharks, stejně jako například nedávno David Savard v Detroitu.

Zámořští insideři se v tento čas předhánějí, kdo z nich přijde s informací o výměně jako první. Tentokrát to zvládl Frank Seravalli z TSN.

„Jsem nesmírně natěšený na tuto příležitost! Má sice hořkosladkou příchuť, jelikož jsem toho pro Columbus tolik obětoval, nicméně mít šanci vyhrát Stanley Cup je to nejlepší, čeho se vám může dostavit a já pevně věřím, že Toronto na pohár tým má. Teď začíná tvrdá práce,“ napsal krátce po výměně do Toronta Nick Foligno zprávu novináři Pierru LeBrunovi z TSN.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.