Spanilá jazda Canadiens pokračuje! Deklasovali Winnipeg, v sérii vedú už 3:0

Oh My Hockey|7. jún 2021 o 07:31

Šesť výhier za sebou a tri mečbaly pred nimi. Montreal Canadiens prekvapujú hokejový svet, v sérii druhého kola play-off proti Winnipegu Jets dominujú a "stíhačkám" hrozí, že sa v sérii nezmôžu ani na jedinú výhru. Habs vyhrávali 3:0 v play-off sérii naposledy ešte pred šiestimi rokmi.

Pred domácimi fanúšikmi predviedli pekné hokejové predstavenie. Boli nielen aktívnejší, ale i efektívnejší. Súpera prestrieľali pomerom 33:27, za ďalším víťazstvom ich priviedol vo forme chytajúci Price i trojbodový Armia.

Skóre duelu otvorili Canadiens v piatej minúte zásluhou Coreyho Perryho. Asistovali mu Eric Staal a Joel Armia, v prvej dvadsaťminútovke ďalší gól nepadol.

Druhá časť hry už bola na góly omnoho bohatšia. Najprv sa v polovici stretnutia presadil Lehkonen, na ktorého o štyri minúty neskôr vo vlastnom oslabení nadviazal Armia. Jediný gól Winnipegu v zápase strelil v 38. minúte Adam Lowry po asistenciách Perreaulta a Appletona.

Hoci v tretej tretine Jets búšili do brány Careyho Pricea a boli strelecky aktívnejší, opäť to boli Habs, kto skóroval. V 49. minúte zvýšil na pohodlných 4:1 Nick Suzuki. Armiov druhý gól v oslabení prišiel v 57. minúte pri hre Winnipegu bez brankára.

MONTREAL CANADIENS 5:1 WINNIPEG JETS (1:0, 2:1, 2:0)
5. Perry (Staal, Armia), 30. Lehkonen (Danault, Gallagher), 34. Armia, 49. Suzuki (Caufield, Toffoli), 57. Armia (Edmundsson, Weber) - 48. Lowry (Perreault, Appleton)
Brankári: Price 26/27 - Helebuyck 28/32

Vegas vyrovnali stav série

Po dvoch neúspešných stretnutiach vyrovnali Vegas Golden Knights stav série proti Coloradu Avalanche na 2:2. Podobne ako Avs, aj oni vyhrali dva duely v domácom prostredí. Ústrednou postavou výhry bol Jonathan Marchessault, nastrieľal hetrik.

Jasne aktívnejšie mužstvo dostalo prvý gól v druhej minúte, Avalanche poslal do vedenia Saad. "Rytieri" sa však zo studenej sprchy dokázali rýchlo otriasť a v ôsmej minúte vyrovnával Marchessault. Do šatne sa šlo za vyrovnaného stavu.

Ďalší priebeh duelu už bol v réžii Vegas. Druhú tretinu odštartoval gólom Pacioretty. V 32. minúte zvýšil náskok Golden Knights na dva góly svojim druhým presným zásahom Marchessault.

V tretej časti hry si domáci ukážkovo postrážili náskok a súpera nepustili k dráme. V 47. minúte zavŕšil hetrik Marchessault po peknej prihrávke Smitha. Definitívnu bodku dal zápasu, ktorý sledoval plný štadión, Patrick Brown.

"Podstatné je, keď dokážeme vyhrať ako tím," povedal po zápase Marchessault, najvýraznejšia postava druhej výhry Vegas v sérii. "Dnes sme dokázali, že dokážeme hrať aj s najlepším tímom súťaže. Teraz nás čaká ďalšia misia. Musíme pokračovať a sústrediť sa na piaty zápas."

VEGAS GOLDEN KNIGHTS 5:1 COLORADO AVALANCHE (1:1, 2:0, 2:0)
8. Marchessault (Karlsson), 22. Pacioretty (Whitecloud), 32. Marchessault (Stone, Whitecloud), 47. Marchessault (Smith, Karlsson), 54. Brown (Reaves, Carrier) - 2. Saad (Compher, Burakovsky)
Brankári: Fleury 17/18 - Grubauer 30/35

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Spanilá jazda Canadiens pokračuje! Deklasovali Winnipeg, v sérii vedú už 3:0