Slafkovský, Nemec aj Kňažko povolaní do seniorskej reprezentácie

Nasledujúci týždeň prípravy na blížiace sa majstrovstvá sveta sa bude niesť v znamení mladých hráčov. Juraj Slafkovský, Šimon Nemec aj Samuel Kňažko presvedčili Craiga Ramsayho nielen výkonmi behom sezóny, ale i počas dvojzápasu „dvadsiatky“ proti rivalom z Česka.

Slovenskí reprezentanti odohrali dva veľmi dobré duely. V prvom porazili českých rovesníkov 5:2, pričom hlavným strojcom úspechu bol čerstvo 17-ročný Juraj Slafkovský. Dva body si dokonca pripísal 15-ročný Dalibor Dvorský. V druhom stretnutí zvíťazili Česi 3:4 po nájazdoch.

Najproduktívnejším aj najviditeľnejším hráčom dvojzápasu bol Slafkovský. Podľa oficiálnych štatistík strelil tri góly a na dva prihral, no pravdepodobne mu mala byť pripočítaná ešte jedna prihrávka. V poslednej sezóne bol spoluhráčom Samuela Kňažka v juniorke TPS Turku.

S mladým útočníkom by mali do reprezentačného kempu pricestovať i dvaja obrancovia. Spomínaný Kňažko bol slovenskou draftovou jednotkou v roku 2020. Zo 78. pozície si ho v treťom kole vybrali Columbus Blue Jackets. Len pred pár dňami podpísal prvý seniorský kontrakt vo fínskom TPS. Bol kapitánom reprezentácie na posledných juniorských majstrovstvách sveta.

Stálicou v reprezentačnej dvadsiatke už je aj 17-ročný Šimon Nemec. Potenciálne celosvetovo najlepší obranca draftu 2022 sa predviedol na poslednom šampionáte, po ktorom bol vybratý medzi trojicu najlepších hráčov národného tímu. Je stabilnou súčasťou zostavy extraligovej Nitry, kde by mal odohrať aj preddraftový ročník.

Správu ako prvý priniesol generálny manažér slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan. Dodal, že Slovákov čakajú v nasledujúcich dňoch prípravné zápasy proti Lotyšsku (v utorok a stredu). Ani jeden z povolaného tria juniorov si ešte nikdy neobliekol najcennejší dres v mužskej kategórii.

Rozhovor s Jurajom Slafkovským si môžete vypočuť v podcaste Young Guns:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.